Deniz Zeyrek 2019 seçimleriyle ilgili hesapları alt üst edecek kulisleri yazdı!

Deniz Zeyrek 2019 seçimleriyle ilgili hesapları alt üst edecek kulisleri yazdı!
16 Aralık 2017 Cumartesi 14:02Meral Akşener tanıdığından duydu kulisler bunu konuşuyor!


Hürriyet gazetesi yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü yazısında 2019 cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili konuşulan bomba kulisleri aktardı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı ittifak oluşturmak isteyen muhalefetin arayışlarını kaleme alan Zeyrek, başkanlık seçimlerine ilişkin iki iddiayı okurlarıyla böyle paylaştı:

ABDULLAH GÜL HESAPLARI  DEĞİŞTİREBİLİR Mİ?: "(...)Cumhurbaşkanlığı adayları konuşulduğunda hep aynı isimler gündemde. Erdoğan ile karşısında Kılıçdaroğlu ya da Akşener. Türkiye Sosyal Ekonomik ve Siyasi Araştırmalar Vakfı’nın Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ve İYİ Parti temsilcisi Nuri Okutan’ın katılımıyla gerçekleşen toplantısında, Erdoğan karşısındaki partilerin yol haritası da kendisini gösterdi. Söz konusu partilerin birinci tura kendi adaylarıyla girip, ikinci tura kalan ‘muhalif’ adayı destekleme eğiliminde olduğu anlaşılıyor. Hepsinin destek şartı ise “parlamenter sistem”e dönüş. Bu arada 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de son dönemde görünürlüğünü arttırdığına tanıklık ediyoruz. Siyasetten uzak kaldığını sıkça ifade eden Gül’ün yeni sistemde Cumhurbaşkanlığı’na aday olmayı, “siyasete değil ülkeyi yönetmeye adaylık” olarak görmeye başladığı konuşuluyor.

BİR İHTİHAL DAHA VAR: Ankara’da konuşulan bir ihtimal daha var: Anayasa Mahkemesi’nin vereceği bir kararla, seçimleri eski sisteme göre yapmak. Akşener, bu ihtimali bir tanıdığından duyduğunu söyledi. TBMM kulislerinde de yaygın bir şekilde konuşuluyor ama bana çok gerçekçi gelmedi. Yine de araştırmaya devam...

 
Deniz Zeyrek'in yazısının tamamı


İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.