Daha önce ölen Ladin'i öldürmek için ABD operasyon yaptı, yeni operasyon için incirlik üssü'ne gelen özel tim'in hedefinde Erdoğan mı var?

MANŞET 10.01.2017, 17:12 12.03.2019, 14:57
Daha önce ölen Ladin'i öldürmek için ABD operasyon yaptı, yeni operasyon için incirlik üssü'ne gelen özel tim'in hedefinde Erdoğan mı var?
  
 

ABD'nin en özel timi Türkiye'de!

 
 
 

Ergün  DİLER

  


Belki yakın tarihimizi iyi bilmediğimiz için çok kişi yanlışa düşüyor. Olayları televizyonlardan ya da gazetelerden öğrenmek, takip etmek yetmez! Bu BİLMEK anlamına hiç gelmez. Hele gençlerimiz pek çok şeyin farkında değil. Hocalar da üniversiteler de gerçekten yetersiz. MUHAKEME YAPAMAZ durumdayız.

Olayların içine girip yürüyemiyoruz. Bu kısırlık her yerde olduğu gibi medyada tavan yapmış durumda.

Nihat Erim BAŞBAKAN olacağını 6 ay önce ABD ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ'nden öğreniyor. Bunu bilen bir dostu kendisini arıyor ve 6 ay sonrası için müjdeyi veriyor. İnanmıyor ama söylenenler bir bir gerçekleşiyor. Erim DARBE SONRASI KURULAN ARA REJİMİN önemli ismidir. CHP'liydi! Ama Amerikalılar onunla çalışmak istiyordu. Tek şartları CHP'den istifa etmesiydi. Çünkü CHP, AVRUPA ekseninde olan bir partiydi.
Amerikalılar yeni dengede kendilerine yakın bir CHP'li istiyordu. Oldu da... Gençler bunları bilmez ama okullarda okutulduğu gibi değildir hayat! ABD Büyükelçiliği dün hiç gerek yokken NİHAT ERİM fotoğrafı yayınladı. Hem Trump'a hem de Erdoğan'a mesaj vermek için. Sonra da bizi ABD karşıtlığı ile suçluyorlar. Biliyorsunuz ABD Başkanı Nixon da skandalla götürülmüştü.
Watergate ile... Yani "Trump'a fazla güvenmeyin" diyor birileri... Ben baştan beri Amerika-Türkiye-Rusya ittifakının dünya için gerekli olduğunu söylüyorum. Özellikle özgürlüğü tavan yapmış bir TÜRKİYE gerçekten DENGE noktası olur. Ermenisi, Süryanisi, Yahudisi, Kürt'ü yani kim varsa el ele yaşanılan ANADOLU herkese çok şey katar. Ama birisi bunu engellemek istiyor... Engellenmek istenen DÜNYANIN YENİ DÜZENİ! Birileri sözünü ettiğim üçlü dengenin kurulmasına karşı. Bu nedenle çok ama çok karmaşık şekilde saldırıyorlar...
Açalım biraz isterseniz...
Türkiye 15 Temmuz'u yaşadı. Hiç açıklaması yok. Bu çağda Türkiye darbe ile tekrar yüz yüze geldi. Ucuz atlattık. Aradaki APARATLAR hızla Erdoğan'ı ABD'den uzağa itti. Çeşitli operasyonlarla... Bunlara girecek değilim. Trump'ın gelişi umut oldu.
Ama o da daha gelmeden içeriden büyük tepki gördü. İşi başlamadan zorlaştı. Putin desen bizden farksız, büyükelçileri öldürüldü.
Kızılordu Korosu'nu taşıyan uçak düşürüldü...
Bu DENGENİN üç ayağına da saldırılıyordu.
Ama Türkiye DENGE NOKTASI olduğu için en çok bize geliniyordu.
15 Temmuz'a baktığımızda İNCİRLİK ÜSSÜ'nün başrollerden birini aldığını görüyoruz. Saldıran EKİP İncirlik üzerinden Türkiye ile ABD arasındaki bağların Trump gelmeden kopmasını istiyor. Aralıksız geliyorlar bunun için. Bu akıl içeride patlattığı bombalarla suikastlarla canlı bombalarla katillerle İKİNCİ DARBENİN YOLUNA TAŞ DÖŞÜYOR. AMACI BU! Toplumsal taban meydana getirmek için eylemlerle KORKU pompalıyor. Çok akıllı olup ABD-Türkiye dostluğunu isteyen Amerikalılar da bu yolun YÜZDE 30'una TAŞ DÖŞENDİĞİNİ KABUL EDİYOR.
Yani hızla yol alıyorlar. Şeritler patlayan bombalarla makinalı tüfeklerle çiziliyor...
Biz her ne kadar ABD-TÜRKİYE-Rusya yakınlaşmasını istesek de birileri hiç ama hiç rahat durmuyor. Gazeteci olarak da bunları yazmak şart. Bakın! Çok önemli bazı birimler İNCİRLİK 'e indi! Detay vermek istemiyorum ama çok önemli, çok yetenekli isimler geldi.
KAOS eylemleriyle birlikte halkın duygularını yönetmek için! Bu değişik bir savaş türüdür.
ŞERİTLER çizilirken yol yapımı sürerken NOKTA ATIŞLARA sıra gelecektir. Bu olmadan olmaz. İnşallah yanılırım. Ama yapacaklardır. Çünkü çok zamanları yok.
Tırmandıracaklardır!
AMERİKALILAR kızacak, yine bizi suçlayacak ama "İNCİRLİK'te neler yapılıyor" diye sorsak ne derler?
Mesela EYLEM planları masaya getiriliyor mu?
Nokta hedefler için toplantılar düzenleniyor mu?
Aranan bazı isimlerle yan yana geliniyor mu?
Cevap veremezler ama bunların cevabı tümden EVET!
Başka planları da var ama şimdilik yazmıyorum. Bunları birileri durdurmalı.
Türkiye'den kopan bir ABD buralarda turist olarak bile bulunamaz. Belki canımız yanar ama asıl kaybeden onlar olur. Bunu bilmiyor olamazlar! Neticede kendileri bilir...
Türkiye'nin uzun zaman sonra Washington'u dinlememesi savaş nedeni olmamalı! Gelip anlaşmalılar. Terörle teröristle alacakları bir sonuç yok. 78 milyonu karşılarına aldıklarını, arkada TÜRK DÜNYASININ ve koca bir MÜSLÜMAN coğrafyanın olduğunu unutmamalılar! Ama şimdilik anlamış görünmüyorlar... DEAŞ'ı ya da başka bir örgütü kullanarak eylem yapacaklar. Her türlü planın içindeler. Alacakları sonuç yok!
Ama birileri ısrar ediyor.
Açalım biraz daha...
Pentagon'da Gladio Plan B ofisi var.
Bu ofisin en önemli konukları JSOC'nin komutanlarıdır. Dün yazdım... The Joint Special Operations Command! Yani MÜŞTEREK ÖZEL OPERASYONLAR KOMUTANLIĞI... Burayı keşfeden henüz yok. İç içe geçmiş özel birimlerden oluşuyor. Tahmini olarak kullandığı 25 bin eleman var. Hepsi çok ama çok iyi eğitimli... The Joint Special Operations Command'ın yani bu GLADYO eylem merkezinin her ülkede bir GENERALİ vardır!
Türkiye'de var mı peki?
ELBETTE! Olmaz mı!
Bu generaller JSOC'u temsil eder. Örneğin Türkiye, Lübnan ve Ürdün'de emekli generaller JSOC'un başında! Bir ülkede operasyon yapılacağı zaman öncelikle o ülkedeki GENERAL ile temasa geçilir.
Sonra alt birimler organize edilir. Bütün istihbarat akışları yapılır. Kusursuz plan için düğmeye basılır... Ve her ne olursa olsun GİZLİLİK asla ve kat'a değişmez ilkedir...
Ayrıca şimdiye kadar her operasyonda YÜZDE 100 başarılı olmuşlardır...
ÖRTÜLÜ SAVAŞ HALLERİNDE bu birim kullanılıyor. Yani JSOC...
Operasyonlarda içlerinde en fazla 5 ABD'li olur. Asla fazla sayıda bulunmaz. DEŞİFRE olma ihtimaline karşı yerel unsurlar öne çıkarılır. Ama planı bunlar yapar... Yıllarca bu birimde görev yapanlar sonra ya BÜYÜKELÇİ ya da silah şirketlerinde yönetici olarak karşımıza çıkar!
LADİN operasyonu vardı! Hatırlayın!
Daha önce ölen Ladin'i öldürmek için ABD operasyon yaptı! İşte o operasyonu Başkan Obama, Hillary Clinton ve CIA Başkanı ile birlikte izleyen bir GENERAL vardı. Operasyon BEYAZ SARAY'dan nasıl takip edildi sorusu basına verilen fotoğraflara yansıyordu! Böyle anlatılıyordu.
Ortada LADİN yoktu ama hepsi Ladin'in öldürülmesini izliyordu. O verilen fotoğraflarda ortada Obama'nın yanında yer alan GENERAL'in kullandığı bilgisayar JSOC'a aitti. İŞ daha da karışıktı! Ladin'i yıllarca koruyan JSOC'tu, operasyonu yapan da onlardı!
Karşımızdaki AKIL böyle çalışıyordu.
DEAŞ'ı da YPG'yi de o kuruyordu. Bölgedeki dengeleri sarsmak için gerektiğinde kullanacaktı... Biz ise TEK HAMLE üzerinden hesap yapıyorduk. Bu nedenle SATRANÇ BİLMEK büyük meziyetti! Pek sevmezdik!
TORA BORA'da Ladin tam 40 kez ölümden döndü! Kimin sayesinde? EVET!
JSOC'un sayesinde!
Bu The Joint Special Operations Command içinde bir de hiç ama hiç bilinmeyen bir birim daha vardı!
QUIET STORM...
Bu yapı JSOC'tan çok daha gizli ve çok daha acımasız bir oluşumdu! Çok az operasyon yaparlar. Ancak etkisi çok daha büyüktür. ABD Başkanları bile QUIET STORM adının ne anlama geldiğini bilmez.
DERİN YAPILARDIR!
Sanırım bunlardan da bazı timler Türkiye'de! Bilmiyorum ama İNCİRLİK 'e sormak lazım! Onlar cevap verebilir.
Umarım yoktur!
Üniversitelerimizde, medyamızda çok kişi bilmez ama ASIL BÜYÜK OYUNCU İNGİLTERE'dir! Doğrusu iki büyük oyuncudan biri bunlardır...
Bakın! ABD DIŞİŞLERİ BAKANI JOHN KERRY ne dedi? "Esad rejimi kimyasal silah saldırısından sonra kırmızı çizgimizi aştı. Operasyon için gerekli hazırlıklar yapıldı. Ancak İngiltere Başbakanı Cameron operasyonu engelledi." Oysa Başkan Obama KIRMIZI ÇİZGİ olarak KİMYASAL SİLAH'ı çok önceden açıklamıştı... Suriye'de kullanıldığı halde ABD KIRMIZI ÇİZGİYE bağlı kalamadı... Demek ki ORTADOĞU'da bir İNGİLİZ GERÇEĞİ vardı! Türkiye istediği güçle oturur, pazarlık yapar. Çıkarları neyse onun için uğraşır.
Doğrusu da budur!
Ama Amerikalılar şu soruyu neden kendilerine sormuyorlar?
"BİZ SALDIRIRSAK ORTADOĞU'DA ASIL KAZANAN KİM OLUR?"
Ben cevabı biliyorum... Çıkarlarımızı zedelemediği sürece herkesle birlikte hareket ederiz... Ya Amerika? Biz olmadan ne yapacaklarını sanıyorlar... İnsan ayağına ateş eder mi? Şimdilik ettiklerini görüyorum...
Böylesine yükselen AMERİKAN KARŞITLIĞINI NİHAT ERİM FOTOĞRAFI yayınlayıp mı engelleyecekler?
Sorun kendi içlerinde... Trump gelinceye kadar sanırım böyle sürecek... Ama biz olmadan olmaz, merak etmeyin... Herkes bizimle çalışmak zorunda... Saldırılar olsa da kazanan biz olacağız... Ama Türkiye de içeride sağı, solu, laiki, anti laiki, Hıristiyan'ı, Yahudi'si, Ermeni'si, Yezidi'si, Süryani'si yani kim varsa hepsine kucak açmalı... BİRLİK ve bütünlük bizi sadece büyütür...
Bizi birbirimizden ayrı düşürmeye çalışanlardan uzak durun

Ergün Diler  Takvim
 
 
 
 

Yorumlar (0)
0
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak 06:46
Güneş 08:14
Öğle 13:21
İkindi 15:55
Akşam 18:18
Yatsı 19:42
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 23 54
2. Konyaspor 22 45
3. Alanyaspor 23 38
4. Adana Demirspor 23 37
5. Fenerbahçe 23 37
6. Beşiktaş 23 36
7. Hatayspor 23 36
8. Başakşehir 22 34
9. Gaziantep FK 22 32
10. Sivasspor 23 31
11. Kayserispor 23 31
12. Karagümrük 23 30
13. Kasımpaşa 23 27
14. Göztepe 23 27
15. Galatasaray 23 27
16. Giresunspor 23 26
17. Antalyaspor 23 24
18. Rizespor 23 22
19. Altay 23 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 21 38
4. Bandırmaspor 21 36
5. İstanbulspor 21 36
6. Eyüpspor 20 36
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 21 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Keçiörengücü 21 26
12. Gençlerbirliği 21 26
13. Boluspor 19 24
14. Kocaelispor 21 24
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 22 48
3. Chelsea 24 47
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Arsenal 21 36
7. Tottenham 20 36
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 22 30
10. Leicester City 20 26
11. Aston Villa 21 26
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 22 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 18 12
Takımlar O P
1. Real Madrid 22 50
2. Sevilla 22 46
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 21 36
5. Barcelona 21 35
6. Real Sociedad 21 34
7. Villarreal 22 32
8. Rayo Vallecano 21 31
9. Athletic Bilbao 22 31
10. Valencia 22 29
11. Osasuna 22 28
12. Celta Vigo 22 27
13. Espanyol 22 27
14. Granada 22 24
15. Elche 22 23
16. Getafe 22 22
17. Mallorca 21 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 22 17
20. Levante 21 11
Günün Karikatürü Tümü