CHP'li Engin Altay, dini ve ayetleri biz kullar sorgulayamayız!

CHP'li Engin Altay, dini ve ayetleri biz kullar sorgulayamayız!


CHP: Ayetleri sorgulamak kulların işi değil


Bazı ilahiyatçıların verdiği garip demeçlere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği tepki CHP'de eksen kaymasına neden oldu. CHP'li Engin Altay, dini ve ayetleri kulların sorgulayamayacağını söyledi.


Son günlerde bazı ilahiyatçıların dini konularda yaptıkları açıklamalar toplumun birçok kesiminde tepkilere neden olurken  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da konuya değindi.

CUMHURBAŞKANI NE DEMİŞTİ


Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programında yaptığı konuşmasında, ilahiyatçıların açıklamalarına dikkat çekerek şöyle konuşmuştu: "Din adamı olarak ortaya çıkıp da kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı içtihatta bulunan kişiler ortaya çıkıyor. Anlamak mümkün değil. Bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada yaşıyorlar. Çünkü İslam'ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. Siz İslam'ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız. Beni birçok hocaefendi tefe koyacak o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın."

"AYETLERİ SORGULAMAK KULLARIN İŞİ DEĞİL"


Cumhurbaşkanının güncelleme ifadesi de başka tepkilere neden oldu. En beklenmedik tepki ise Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) geldi. CHP Grup Başkanvekili  Engin Altay , Cumhurbaşkanı'nın sözlerini düzetlmesi gerektiğini söylerek "İslam'ın güncelleştirilmesi sözü çok tartışma götürür. Ayetleri sorgulamak kulların işi değil." dedi.


Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2018, 14:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER