Başbakan Yıldırım;Hayatlarında hiç hayırlı iş yapmamış CHP'liler hayır kelimesini istismar ediyorlar!

Başbakan Yıldırım;Hayatlarında hiç hayırlı iş yapmamış CHP'liler hayır kelimesini istismar ediyorlar!


Başbakan'dan hayırda hayır vardır sloganı eleştirisi!


Binali Yıldırım; "hayırda hayır vardır" sloganını kullanan CHP'lileri hayatlarında hiç hayırlı iş yapmamış olmamakla eleştirdi.


Başbakan ve  AK Parti  Genel Başkanı  Binali Yıldırım , AK Parti Ana Kademe İlçe Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

HAYIRDA HAYIR VARDIR SLOGANINA ELEŞTİRİ


Yıldırım, konuşmasında anayasa değişikliği referandumunda "hayır" oyu vereceklerini açıklayan  CHP 'nin "hayırda hayır vardır" sloganını kullanmasını şu sözlerle eleştirdi; "Halkoylamasında anayasa değişikliğinin reddedilmesini isteyenlerin kampanyasını ses benzerliği üzerine kurduklarını görüyoruz. Hayatlarında hiç hayırlı bir iş yapmamış olanların, benzerliği sebebiyle bu mübarek kavrama nasıl sarıldıklarını gördükçe insanın gülesi mi, ağlayası mı geliyor bir türlü karar veremiyorum. Milletimiz kendisi için hayırlı olanı bu halkoylamasında gösterecek."

Başbakan'dan hayırda hayır vardır sloganı eleştirisi

 

"BİZ DEMOKRATİK SİSTEM TEKLİF ETSEK DE KARŞI OLURLARDI"


Başbakan, CHP'nin her şeye karşı olduğunu belirterek; "Türkiye monarşiyle yönetilseydi, biz buna karşılık demokratik bir sistem teklif etseydik, emin olun bunların tamamı kralcı ve kraliçeci olurlardı. Cumhura, cumhurun tercihlerine saygısı olmayanların cumhuriyetçiliği de yalandan başka bir şey değildir." ifadelerine yer verdi.


Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 15:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER