Avrupa'ya sığınan binlerce mülteci teker teker kayboluyor!

Avrupa'ya sığınan binlerce mülteci teker teker kayboluyor!
28 Aralık 2017 Perşembe 13:42Almanya'da kayıp sığınmacı sayısı rekor düzeyde!


Avrupa'ya sığınan binlerce mülteci teker teker kayboluyor. Geçtiğimiz günlerde Yunanistan'da 13 bin mültecinin kayıp olduğunun açıklanmasının ardından bir veri de Almanya'dan geldi: 2 bin 800 kayıp...

Almanya Kızıl Haç’ın (DRK)  kayıp arama birimi, 2017 yılında 2 bin 700 sığınmacının kayıp olarak kayıtlara geçtiğini, kayıp sığınmacıların arasında birçok çocuğun da olduğunu açıkladı.


KAYIP SAYISI 2014'E GÖRE 3 KAT ARTTI


Die Welt gazetesinin haberine göre, kayıp sığınmacıların ailelerinin yaptığı ihbarlara göre belirlenen bu sayılar 2014 yılına göre neredeyse üç katına yükseldi.

KAYIP BAŞVURULARI REKOR DÜZEYDE


Ocak ayından aralık ortasına kadar toplam 2 bin 700 arama başvurusu yapıldığını belirten DRK, kayıp ihbarlarının daha önce 2 bin 800 ihbarla rekor sığınmacı  arama başvurusu yapılan 2016 yılına yaklaşıldığını belirtti.

Almanya'da kayıp sığınmacı sayısı rekor düzeyde"AİLESİNİ ARAYAN ÇOCUK SIĞINMACILAR VAR"


Hristiyan Sosyalist Birliği’ndeki görevinden ayrılıp DRK’da göreve başlayan yeni DRK Başkanı  Gerda Hasselfeld , “Herşeyden önce ailesini arayan çocuk yaştaki sığınmacıların ya da çocuklarını arayan sığınmacı ailelerin sayısındaki bu artış çok korkutucu.” dedi.

KAYIP ÇOCUK SIĞINMACI SAYISI 'BİN'


Bu yıl kayıp olan çocuk sığınmacıların sayısının bin olduğunu ve geçtiğimiz yıla göre değişmediğini vurgulayan Hasselfeld, bu sayının Almanya’ya 2016’ya göre çok daha az sığınmacı girişi olduğu halde aynı kaldığına dikkat çekti.

70 yılı aşkın bir süredir ihtilaflı bölgelerdeki kayıp kişileri arama faaliyetleri yürüten birime her yıl 8 bin kayıp başvurusu yapıldığı belirtiliyor.

Almanya'da kayıp sığınmacı sayısı rekor düzeyde
İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.