AK Parti tarihinde grup salonu ilk kez bir protestoya sahne oldu!

AK Parti tarihinde grup salonu ilk kez bir protestoya sahne oldu!


Cumhurbaşkanlı ilk AKP grup toplantısı olaylı başladı!


AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, birazdan partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılacak. Ancak AKP'deki "Cumhurbaşkanlı" ilk grup toplantısında koruma krizi yaşandı. Erdoğan'ın korumaları ile AKP bazı vekiller ve vekil danışmanları karşı karşıya geldi. AK Parti tarihinde grup salonu ilk kez bir protestoya sahne oldu.


Geçtiğimiz hafta AKP’de yapılan olağanüstü kongre ile AKP Genel Başkanlığına seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün “Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı” sıfatıyla ilk kez grubuna hitap edecek.
TARTIŞMALI BAŞLADI


AKP’deki tarihi oturum ise ‘tartışmalı’ başladı. Erdoğan’ın konuşma yapacağı salona saatler önce gelerek ‘yer kapmak’ isteyen AKP’li vekillerin danışmanları, bazı eski ve yeni milletvekilleriyle, Cumhurbaşkanlığı korumaları karşı karşıya geldi. Cumhurbaşkanlığı korumalarının ‘güvenlik’ nedeniyle AKP grubunun ilk sırasını boşaltmak istemeleri üzerine vekillerin danışmanları ile kısa süreli gerginlik yaşandı.AKP TARİHİ İLK KEZ BİR PROTESTOYA SAHNE OLDU

Sözlü başlayan tartışma diğer danışmanların ve bazı AKP’li milletvekillerinin, Cumhurbaşkanlığı korumalarını alkışla protesto etmesiyle devam etti. Tartışmanın büyümesi üzerine ise bir AKP’li kürsüye çıkarak, ilk sırada oturan eski ve yeni AKP’li vekilleri ve danışmanlarını oradan kalkmaları konusunda uyardı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, AKP GRUP TOPLANTISI İÇİN MECLİS'TEAK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti genel başkanı seçilmesinin ardından partisinin TBMM'deki grup toplantısında ilk kez hitap etmek üzere Meclis'e geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Meclis Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım karşıladı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan grup salonunda önce Kahraman’ı makamında ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişinde resmi tören olmadı. Töreni Erdoğan’ın istemediği belirtildi.


Erdoğan’ın gelişiyle birlikte TBMM’ye cumhurbaşkanlığı forsu taşıyan Türk bayrağı çekildi. Aynı şekilde AK parti grup salonuna da forslu bayrak yerleştirildi.


Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2017, 12:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER