Ahmet Davutoğlu'ndan AK Partiye sitem dolu ve uyarıcı açıklamalar!

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-06-06 05:06:44Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comdeCü3Én

Ahmet Davutoğlu'ndan AK Partiye sitem dolu ve uyarıcı açıklamalar!


Ahmet Davutoğlu: Ak Parti, kendi değerlerini zayıflatıyor, bizi üzen dostlarımızın suskunluğudur!


Konya'da yayın yapan Kanal 42 Televizyonuna konuşan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, dikkat çeken açıklamalar yaptı.


Konya'da yayın yapan Kanal 42 Televizyonuna konuşan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, dikkat çeken açıklamalar yaptı.
Başbakanlık koltuğundan inişini hızlandıran Pelikan bildirisi konusunda ilk kez bu kadar açık konuşan Davutoğlu, Ak Parti'nin kendi değerlerini hızla zayıflattığını, partinin içine itibar suikasti virüsünün bulaştırıldığını söyledi.


İşte Davutoğlu'nun açıklamaları...
Davutoğlu “Pelikan Dosyası adında bir olaya şahit olduk. Maalesef partide bir çok isme karşı bu yapıldı. En son Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e yapılan da buna benzer bir durum. Bizi en çok üzen ise dostlarımızın bu konuda suskunlukları olmuştur. Yapılan şey itibar suikastidir, bizi üzen dostlarımızın suskunluğudur” diye konuştu.


Pelikan bildirisi nedir?Davutoğlu’nun başbakanlığının son günlerinde 1 Mayıs 2016 gecesi “Pelikan dosyası” başlığıyla bir blog sitesinden yazı kaleme alınmış, yazıda Davutoğlu ve ekibi hedef alınarak istifaya çağrılmıştı. Bu bildirinin yayımlanmasından 4 gün sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşen Davutoğlu istifa kararı almıştı.


"Pelikan Dosyası" adıyla Wordpress'te açılan bir blogda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında yaşanan anlaşmazlıklara dair iddialar içeren yazı, sosyal medyada gündem olmuştu. Yazıda, Erdoğan "Reis", Davutoğlu ise "Hoca" olarak tanımlanıyordu.


Erdoğan'ın "Reis", Davutoğlu'nun "Hoca" olarak tanımlandığı 'Pelikan Bildirisi'nin gazeteci Cemil Barlas tarafından kaleme alındığı ve Hilal Kaplan'ın villasında yazıldığı iddia edilmişti.


Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2017, 09:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER