Abdulkadir Selvi AK Parti kabine değişikliğinin arka planını gündeme taşıdı!

Abdulkadir Selvi AK Parti kabine değişikliğinin arka planını gündeme taşıdı!


Kabine değişikliği Erdoğan'ın asıl hamlesi!


Kabine değişikliği gündemdeki yerini koruyor. AK Parti kulislerinde konuşulanları Abdulkadir Selvi köşesinde yazdı.


AK Parti’nin önemli isimlerinden birine göre, şimdi mini bir revizyon yapılacak. Cumhurbaşkanı, asıl köklü değişikliği 2019 seçimlerinden önce gerçekleştirecek.

Bu çarpıcı kulis AK Parti'yi yakından takip eden gazetecilerden Abdulkadir Selvi'ye ait. Kabine revizyonuna ilişkin son aldığı duyumları bugünkü yazısında aktaran Selvi'ye kulak veriyoruz:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine değişikliği konusunda çok istekli olmadığı,  Başbakan’ın ise kabine değişikliğinin fazla uzatılmadan bir an önce yapılmasını istediği söyleniyor.  Bu durumda 3-4 bakanın değişeceği küçük çaplı bir revizyonun üzerinden duruluyor, 7-8 bakanın yer alacağı köklü bir değişiklik düşünülmüyormuş.

KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK 2018’DE Mİ

Peki köklü bir değişiklik hiç olmayacak mı? Hani 16 Nisan’dan sonra önce partide, ardından  kabinede  sonra da yerel yönetimlerde değişiklik yapılacaktı? AK Parti’nin önemli isimlerinden birine göre, şimdi mini bir revizyon yapılacak. Cumhurbaşkanı, asıl köklü değişikliği 2019 seçimlerinden önce gerçekleştirecek. Ne zaman olabilir? “Cumhurbaşkanı, kongreleri 6 ay içinde tamamlayın talimatını verdi.  2017 sonunda il kongreleri bitip, 2018 yılı Şubat ya da Nisan ayında büyük kongre toplanabilir. AK Parti’yi 2019 seçimlerine götürecek kadrolar oradan çıkacak. 2019’da hem yerel seçimlere hem de Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimine topluma heyecan verecek bir ekiple gidilebilir.  Kongreden sonra köklü bir kabine değişikliği yapılabilir. Cumhurbaşkanı, AK Parti’yi 2019’a götürecek A takımını o zaman çıkarabilir”

Kabine değişikliği şimdi de 2018 yılına ertelendi diye düşünmeyin. Siyasette ciddiyeti olan her ihtimali değerlendirmekte yarar var. Ama küçük çaplı bir kabine değişikliği her an bekleniyor.

Yazının tamamı için tıklayın


Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 07:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER