ABD ve İsrail'in BM'de el ele aldığı tarihi yenilgi İsrail basınında!

ABD ve İsrail'in BM'de el ele aldığı tarihi yenilgi İsrail basınında!
22 Aralık 2017 Cuma 15:42Tarihi hezimet İsrail basınında!


ABD ve İsrail'in BM'de el ele aldığı tarihi yenilgi, İsrail basınında da geniş yankı buldu. İsrail'in hükümet yanlısı Jerusalem Post gazetesi "ABD doları Kudüs oylarını satın alamadı" itirafını yaptı.


Dün BM'de gerçekleşen oylama, İslam aleminin olduğu kadar dış basının da ilgisini çekti. BM'nin el birliği ile dayatmaya son vererek aldığı bu tarihi sonuç İsrail basınında geniş yankı buldu.
Tarihi hezimet İsrail basınındaO basın organlarından İsrail hükümetine yakın olan Jerusalem Post gazetesi, adeta takkeyi önüne koydu ve itirafta bulundu.

Tarihi hezimet İsrail basınında

"ABD DOLARI OYLARI SATIN ALAMADI"


İsrail'in en büyük yazılı yayın kuruluşlarından olan Jerusalem Post gazetesi, bugün normal bir manşet ile çıktı. 128 oya karşı alınan yenilgiyi açıklayan gazetenin bir haberi ise oldukça dikkat çekici, hatta itiraf niteliğindeydi.

Tarihi hezimet İsrail basınında

Gazetenin önünde yer alan "ABD doları  Kudüs oylarını satın alamadı" başlıklı haberde, Trump'ın Araplar ve ortaklarına yönelik  dolar  üzerine dayanan müttefikliğine değinilirken, bu ortaklığın Kudüs üzerinde bir işe yaramamasından bahsedildi.


İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.