242 FETÖ terör örgütü mensubunun maaş ve rütbelerine 17-25 Aralık'tan beri yeni el konuldu!

242 FETÖ terör örgütü mensubunun maaş ve rütbelerine 17-25 Aralık'tan beri yeni el konuldu!


Önder Aytaç ve Emre Uslu'nun rütbeleri alındı!


Önder Aykaç ile Emre Uslu'nun da aralarında bulunduğu 242 kişinin rütbeleri söküldü, emeklilik hakları alındı.


Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan 686 sayılı kararname ile emekliye sevk edilenler, kendi isteğiyle emekli olanlar veya Emniyet Teşkilatı Disiplin Tüzüğü hükümlerine göre meslekten veya devlet memurluğundan çıkarılanlar ile müstafi sayılanlardan milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ/PDY terör örgütüne aidiyeti, iltisakı veya irtibatı olan 242 kişinin rütbeleri alındı.

FETÖ FİRARİSİ AYTAÇ VE USLU DA ARALARINDA


Bu kişiler arasında kamuoyunun yakından tanıdığı ve şu an firari olan eski Polis Akademisi öğretim üyesi Önder Aytaç ve eski baş komiser Emrullah (Emre) Uslu da yer alıyor.

Önder Aytaç ve Emre Uslu'nun rütbeleri alındı

UNVANLARINDAN SAĞLANAN HAKLARDAN MARUZ KALACAKLAR


Kararnameye göre, bu kişiler görev yaptıkları teşkilata ve kamu görevlerine yeniden kabul edilmeyecek, doğrudan veya dolaylı görevlendirilemeyecek. Ayrıca uhdelerinde taşımış oldukları mesleki unvanları ve sıfatlarını kullanamayacak ve bu unvan ve sıfatlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamayacak.

PASAPORTLARI İPTAL EDİLECEK


Bu kişilerin uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılacak. Söz konusu emniyet mensuplarının silah ruhsatları, emekli polis kimlikleri, gemi adamlığına ilişkin belgeleri, pilot lisansları ve ilgili pasaport birimlerince pasaportları iptal edilecek ve özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamayacak.


Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 15:32

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER