1997'de GLADYO yeni oyuncu olarak Fethullah Gülen'i seçti... Askerlerin ve NATO'nun verdiği destek buradan kaynaklanıyor!

MANŞET 11.01.2017, 22:13 11.01.2017, 22:13
1997'de GLADYO yeni oyuncu olarak Fethullah Gülen'i seçti... Askerlerin ve NATO'nun verdiği destek buradan kaynaklanıyor!Kıran Kırana


Ergün  DİLER
Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Karlov, canlı yayında arkadan vurularak öldürüldü. Saldırgan polisti. Devletin kadrolu elemanıydı.

Ve FETÖ'cüydü! İlişkileri garipti.
Ama seçilmiş biri olduğu belliydi.
Karlov suikastıyla birlikte Rusya'nın önemli diplomatlarından Polshikov da evinde ölü bulunuyordu. Herkes şaşırıyordu ama ölümler birbirini izliyordu. Sibirya'da Rus askeri uçağı düşüyordu. Kızılordu Korosu'nu taşıyan uçak Karadeniz'e çakılıyordu.
Kurtulan olmuyordu. Bir güç Rusya ile savaşıyordu. Aynı anda bizim de şehirlerimizdeTERÖR HORTLUYORDU! Beşiktaş, Kayseri ve Reina saldırıları peş peşe geldi. Canımız yandı... Güney sınırımız zaten karışıktı. Olmayan yoktu orada! Birinci Dünya Savaşı'nda kurulan sistem çöküyordu! Ama yerine ne geleceği belli değildi. TERÖR yeni sistemi uygulamak için ucuza mal edilen savaşın adıydı.
Önceki gece Rusya'nın Atina Büyükelçiliği'nde görev yapan çok kez BÜYÜKELÇİ gibi davranan eski istihbaratçı Andrey Malanin evinde ölü bulundu.
Muhtemelen öldürüldü. Diğerleri gibi. Ama birileri ısrarla Rusya'yı kıskaca alıyordu.
Hesap soruyordu. Tel Aviv'de BÜYÜKELÇİ zehirleniyor, Atina'daki ölüyor Ankara'dakisuikasta kurban gidiyordu... Çok belli ki MOSKOVA AKDENİZ'de istenmiyordu! Nedoğusunda ne batısında! Hatta Karadeniz'de bile! Orada da Kızılordu Korosu'nu taşıyanuçağı düşürerek bu mesajı veriyorlardı...
Dünyada KARAR ALACAK GÜCE SAHİP ÜÇ MERKEZ VARDI! MOSKOVA, LONDRA veWASHINGTON... Biri ya da ikisi birden Moskova'yı dışlıyordu!
CIA Başkanı John Brennan'a bakalım...
Yeni Başkan Trump'ı öyle bir eleştiriyor ki şaşırıp kalırsınız. Bence TEHDİT ediyor.
"Yeni hükümet ve Başkan'ın, dünyanın tehlikeli bir yer olduğunun farkında olması şart. Ancak şu aşamada bunun olmadığını görüyoruz. Ülkemizin istihbaratı, güvenlik çıkarlarımızı koruyup gözetmek için var.
Seçimlerde ne olup bittiğine dair çok netiz.
Raporlar ortada... Rusya'nın seçimlere entegre olduğunu biliyoruz. İstihbarat raporlarının önemini dikkate almayan bir hükümet ya da Başkan ülke güvenliğini ciddi bir tehlikeye atar. Rus yetkililerle yakınlaşma, ulusal güvenliğimiz için de tehlikeli. CIA'nın kuralları bellidir. Bu da, başkanlara göre değişmez. Trump, ülke güvenliğini tehlikeye atıyor..." Nereden bakarsanız bakın Trump'ın Putin ile bir DENGE KURMASI pahalıya patlayacak. CIA böyle diyor. Ve resmen tehdit ediyor. Bunları söyleyen sıradan biri olsa gülüp geçelim ama durum bu! ABD'nin içindeki bir kanat RUSYA 'ya savaş açmış durumda. Bunun ayak izleri CIA ve NATO içinde de fazlasıyla var. Zaten ellerinin altında her zaman kullandıkları ve her zaman değişim yaşatarak operasyon yaptıkları bir GLADYO organizasyonu var!
GLADYO tek başına bile Avrupa Birliği'nden güçlüdür. Her ülkede etkin olacak kadar sağlam alt yapıya sahip olan bu güç, Türkiye'de de hiç ama hiç zayıf değildir!
Türkiye'de üzerine onlarca yazı yazılan, kitap basılan, film çekilen GLADYO, 1997'den sonra yapıyı değiştirdi... 1997'de GLADYO yeni oyuncu olarak FETULLAH GÜLEN'i seçti... Askerlerin verdiği destek buradan kaynaklanıyordu. Siyasilerin de... Patronların da... Gülen ve ekibi CIA'ya çalıştığı için NATO'ya elini uzatması zor olmadı... Tabii şimdilerde kimse hatırlamaz ama 4 EYLÜL günü Gülen kendi yayın organında şunları yazıyordu:"İnanmış bir insanın Batı karşısında, Batı'yla entegrasyon karşısında, Amerika'yla entegrasyon karşısında olması mümkün değil!" Bu, GLADYO içindeki ilk günüydü ve kabul edilişini dünyaya duyuruyordu... Yani hiçbir şey kendiliğinden olmuyordu... Özellikle konu Türkiye ise...
Yaklaşık 1.5 yıl sonra Pensilvanya'ya götürüldü. Aslında ilk adres BRÜKSEL'di.
Orada gerekli çalışmalar yapılmış örgütün, MERKEZE yakın olarak bulunmasında büyük fayda görülmüştü. Ama çalışmaları yürütenlerden bir bölümü "İŞLER KARIŞIRSA BURADA OLMASI HİÇ GÜVENLİ DEĞİL" raporu vermişti.
Bu, kabul gördü. Gülen ekibiyle birlikte Pensilvanya'ya uçtu. Öcalan geliyor, Gülen gidiyordu! Kimse de üzerinde fazla düşünmüyordu!
NATO, Gülen'e iki temel görev verdi!
Rusya'nın yanı başındaki Kafkasya ve Çin'in kalbi olan Uygur bölgesinde yoğunlaşması istendi. Operasyon 'İSLAM'ı kullanarak ilerleyecekti tabii... İslam dinini kullanarak bölgeyi ele geçirdi. Hem NATO hem de CIA, bu bölgelerde istediği adımları attı.
Ele geçirilen bölgelerde çok değişik yöntemler kullanıldı. Pek çok militan yetiştirildi. Aralarında TÜRK gibi olanlar vardı ama TÜRK değildi, Iraklı gibi olanlar vardı IRAKLIdeğildi, Suudi gibi olanlar vardı SUUD değildi, Suriyeli gibi olanlar vardı SURİYELİ değildi... Yetiştirilen herkes yeni görevlerini alıyordu. CIA ve NATO askeri olarak... Bunların pek çoğu şimdilerde tavan yapan SAHTE BAYRAK operasyonlarında kullanılacaktı...
AFRİKA'ya bakın! CIA ve NATO elemanı pek çok kişi aynı zamanda GÜLENOKULLARINDA çalışıyordu... 2002'den 2014'e kadar pek çok AFRİKA ülkesiDARBELERLE sarsıldı. Kim yaptı bunları? Elbette CIANATO işbirliği...
NATO veya CIA denilince akla asker veya siyah gözlüklü ajanlar gelmemeli. Halkın arasında yaşayan, itibar edilen, 'bilge adam' olarak görülen, dini önder kabul edilen isimlerGLADYO'nun parçası oldu.
İşadamları, gazeteciler, STK üyeleri de tabii... Şimdi bu gücü BAŞKANLIK sistemi tartışmalarında iyice göreceğiz... Kavga sandığımızdan çok daha büyük. Bir köşe yazısına sığacak gibi değil... Herkes herkesle hem oturup konuşuyor hem kavga ediyor.
Birçok değişken iç içe... Ama önümüzdeki günlerde İngiltere ile ABD'nin tüm güçleriyle kendilerini buralarda göstereceğini biliyorum.
Görmek için özel bir bilgiye de gerek yok...
ABD kaybettiği gücünü almak için her şeyi deneyecektir. Buna güçleri de yok değil.
İngilizler de ABD'nin yanlış yaptığı Türkiye gibi çok önemli bir ülkeyle yan yana gelmek isteyecektir... Haklı olarak... Çünkü herkes gibi onlar da Türkiye'yi yanına alanınORTADOĞU'da rakipsiz kalacağını bilir...
İçerideki gelişmeler CHP içinden filizlenecektir. Ayrıntılara ve ilişkilere girmek istemiyorum ama CHP ön alacaktır.
Göreceğiz. Pek çok alanda...
Kraliçe ve adamları ARAP BAHARI'ndan büyük ders çıkardı.
1 TRİLYON DOLAR kaybettiler o isyanlarda... Hemen planlarını devreye soktular. MI5 Direktörü Jonathan Evans, Arap Baharı konusunda Kraliçe II. Elizabeth'e bir rapor hazırladı.
İngiltere'nin güvendiği liderler Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, Tunus Cumhurbaşkanı Zeynel Abidin Bin Ali ve Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'ın Arap Baharı sonucu devrileceğini anlattı.
Önlemleri de sıraladı. Evans ayrıca Mübarek, Zeynel Abidin Bin Ali ve Beşşar Esad'ın para transferlerini organize etmekle görevliydi. MI6 ajanlarının AVRUPALI MÜTTEFİKLER TARAFINDAN, CIA'ya verildiğini öğrendikleri an AVRUPA BİRLİĞİ'nde kalmama kararı aldılar.
BREXIT İngiliz halkının kararıydı öyle mi! Yok öyle bir şey! İngiliz DERİN DEVLETİNİNaldığı kararın halk tarafından onaylanmasıydı! İşte şimdi İNGİLİZLER bölgede. Eskisi gibi güçlü. Türkiye ile işbirliğini çok ama çok isteyeceklerdir...
Bunun için de ellerinden geleni yapacaklardır... Para da, istihbarat desteği de, politik güç de katmak isteyeceklerdir...
FETÖ'nün içinde de var olan JAMES BOND'lar yakın zamanda CIA'nın içendeki ORTA ASYA 'da filizlenen GLADYO ile çarpışacaktır... Bu kavganın sahnelerinden biri de muhtemelen Türkiye olacaktır...
Birbirilerine burada biz görelim diye DİŞ GEÇİRMEK isteyeceklerdir... İşte bu kavganın siyasi, finansal ve ideolojik tarafları vardır. Bu DENGELERİ GÖTÜREN ÇOK KİŞİ VAR TÜRKİYE'de... Büyük oyun kurucular bizi yanlarına almak için kavga edeceklerdir. Bu kaçınılmaz. Bu kavganın yansımalarına içeride siyaseten de biz şahit olacağız... Bu iki güç 1960'dan beri buralarda MÜCADELE içinde. SAĞ-SOL neydi sanıyorsunuz! Bunların mevzileri! Şimdi yine geliyorlar! İkisi birden!
Trump başarırsa Rusya ile Türkiye'yi yanına alacak. Görünen o ki CIA buna şiddetle karşı! İngilizler de RUSYA 'ya karşıdır! Ta baştan beri!
Kartların yeniden karıldığı bir dönemin tam içinden geçiyoruz. Kolay değil...
Koca Rusya her gün bir DİPLOMATINI kaybediyor tepki veremiyor. Saldırı altında olan sadece biz değiliz...
Yakında CIA-NATO ile MI6 kavgasını göreceğiz... Zaten iki tarafın isimleri de hazır buna! Ayrıntılara girmek istemiyorum... Ama bu kavga derin ve büyük bir kavgadır. İki taraf da sahnede aslında.
Şimdilik sizler göremiyorsunuz. Yakında herkes rolünün hakkını verecektir...
Umarım Türkiye'ye bulaşmazlar ama bu pek mümkün görünmüyor...
Bilek güreşini burada yapacaklardır...
Yakında sahne alacak tüm figürlere bu pencereden bakın!
Karşımıza dikilenlerin bağlı oldukları iki merkez burasıdır.
Bu olacakları anlama kılavuzudur!
Bakalım ne olacak!
İZLEYELİM...Takvim
11 Ocak 2017


Yorumlar (0)
1
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 25 Ocak 2022
İmsak 06:46
Güneş 08:14
Öğle 13:21
İkindi 15:55
Akşam 18:18
Yatsı 19:42
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 23 54
2. Konyaspor 22 45
3. Alanyaspor 23 38
4. Adana Demirspor 23 37
5. Fenerbahçe 23 37
6. Beşiktaş 23 36
7. Hatayspor 23 36
8. Başakşehir 22 34
9. Gaziantep FK 22 32
10. Sivasspor 23 31
11. Kayserispor 23 31
12. Karagümrük 23 30
13. Kasımpaşa 23 27
14. Göztepe 23 27
15. Galatasaray 23 27
16. Giresunspor 23 26
17. Antalyaspor 23 24
18. Rizespor 23 22
19. Altay 23 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 21 38
4. Bandırmaspor 21 36
5. İstanbulspor 21 36
6. Eyüpspor 20 36
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 21 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Keçiörengücü 21 26
12. Gençlerbirliği 21 26
13. Boluspor 19 24
14. Kocaelispor 21 24
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 22 48
3. Chelsea 24 47
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Arsenal 21 36
7. Tottenham 20 36
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 22 30
10. Leicester City 20 26
11. Aston Villa 21 26
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 22 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 18 12
Takımlar O P
1. Real Madrid 22 50
2. Sevilla 22 46
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 21 36
5. Barcelona 21 35
6. Real Sociedad 21 34
7. Villarreal 22 32
8. Rayo Vallecano 21 31
9. Athletic Bilbao 22 31
10. Valencia 22 29
11. Osasuna 22 28
12. Celta Vigo 22 27
13. Espanyol 22 27
14. Granada 22 24
15. Elche 22 23
16. Getafe 22 22
17. Mallorca 21 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 22 17
20. Levante 21 11
Günün Karikatürü Tümü