Uzman Doktor Özlem Tuğçe Kalaycı Artık Meridyen Haberin Köşesinde

Tıp alanında eserleri saymakla bitmeyen Uzman Doktor Tuğçe Kalayci Meridyen Haber'în Sağlık köşesinde okurları ile buluşuyor.

Uzman Doktor Özlem Tuğçe Kalaycı Artık Meridyen Haberin Köşesinde

Uzman Doktor Özlem Tuğçe Kalayci 1979 yilinda Ankara'da dogup, 2004'te Ankara Üniversitesi Tıp Fakultesinden mezun olmuştur. 2009 da Inönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji ABD'da radyoloji uzmanlığını hakeden Kalayci, 2011-2012 yılları arasında Amerikada John Hopkins Universitesi Radyoloji Anabilim dalında Pediatrik Nororadyoloji alaninda calışmıştır. 50 ye yakın ulusal ve uluslararası makale ve 3 kitap bölümü yazan Kalaycı, 2014 te Memoriad tarafindan duzenlenen Turkiye Hafiza Sampiyonasında ikinci olmuştur. 2014 te Avrupa Radyoloji Board sınavını geçmiş ve Avrupa'da Üniversite hastanelerinde calışma hakkı kazanmıştır.

Ayrıca 3 cocuk annesi olan Kalaycı, Ozel bir hastanede uzman doktor olarak görevine devam etmektedir. Sağlıklı yaşam ile ilgili bir projede gönüllü olarak calışmaktadır. Ayrıca radyoloji alanında Turkiye'de ve Dunya da bir ilk olacak onemli bir proje calışmasina başlamış  bulunmaktadır. 18/04/ 2020 Tarihinden itibaren haftalık yazıları ile meridyenhaber.com sitemizde siz okurlarımızı fikir ve düşünceleri ile aydınlatacaktır.Saygilarımızla

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 19:53

Hamza Gür

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Emmi
Emmi - 1 ay Önce

İnşAllah bilgileriniz bizlerin ışık kaynağı olur hocam

SIRADAKİ HABER