''Türk Demokrasisi Açısından Tarihi Bir Lekedir''

İyi Parti Başkanlık Divanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Meral Akşenerhakkındaki “Birileri şuan cezaevinde süre dolduruyor aynı yola sen de düşebilirsin....

''Türk Demokrasisi Açısından Tarihi Bir Lekedir''
10 Mart 2019 Pazar 00:48

İyi Parti Başkanlık Divanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Meral Akşenerhakkındaki “Birileri şuan cezaevinde süre dolduruyor aynı yola sen de düşebilirsin''. Sözlerine sert tepki gösterdi.

Başkanlık divanından yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın n Elazığ'daki konuşmasında, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef aldığıifade edildi.

"Bakanlık, Büyük Millet Meclisinde Başkanvekilliği yapmış, İYİ Parti Genel Başkanı, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i, Cumhurbaşkanlığı gücü ve imkanlarının ardına sığınarak tehdit etmek, kimsenin haddi değildir" ifadesine yer verilen açıklamada, Akşener'in "aziz Türk milletinin evlatlarının teröristlikle itham edilmesine sessiz kalmadığı ve hakkı haykırarak, itham sahiplerini uyardığı" ifadelerine yer verildi.

Yaşanan durumun Türk demokrasisi açısından tarihi bir leke olduğu savunulan açıklamada, şu ifadelerle konu kamuoyuna açıklandı;

"Kendi beceriksizliklerini görmeyip, ortaya çıkan tablo yüzünden, milletimizin saygıdeğer evlatlarını terörist ilan edenler şunu bilmelidir ki hakikati haykıran bir sesi, hapishanelerle tehdit etmek, ancak darbecilerin yapabileceği bir iştir. Sayın Cumhurbaşkanı, geçmişte bu darbeci aklın mağdurlarındandı. Ancak görüyoruz ki mağduriyet gitmiş, artık 28 Şubat’ın o darbeci akıllarının taklidine başlanmış."

Demokratik bir erdem olarak bu sözlerin düzeltilmesi gerektiğine de vurgu yapılan açıklamada, "Bu erdemi taşıyamayanlara, aziz milletimiz gerekli cevabı verecektir." görüşü kamuoyunu aktarıldı.

Kaynak;T24

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.