''Terör Estirdiler, Temizlik Maddeleri Satışınada Gireceğiz''

Erdoğan, fiyatların artmasıyla "terör estirildiği" görüşünü dile getirirken, "Nasıl Gabar'da, Cudi'de inlerine girdiysek bu gıda terörünü estirenlere de belediyeler vasıtasıyla tanzim satışlar kurarak bugün itibarıyla ucuz ürünü satmaya başladık" .....

''Terör Estirdiler, Temizlik Maddeleri Satışınada Gireceğiz''
11 Şubat 2019 Pazartesi 13:56

"Fiyatları tırmandırarak terör estirdiler"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tanzim satışlarının başlamasıyla sebze meyve fiyatlarının fiyatların yarı yarına indiğini söylerken temizlik malzemelerinde de "bu işe gireceklerini" söyledi. Erdoğan, fiyatların artmasıyla "terör estirildiği" görüşünü dile getirirken, "Nasıl Gabar'da, Cudi'de inlerine girdiysek bu gıda terörünü estirenlere de belediyeler vasıtasıyla tanzim satışlar kurarak bugün itibarıyla ucuz ürünü satmaya başladık" ifadelerini kullandı.

Keçiören’de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları ise şu şekilde;

"Son günlerde Türkiye'de bir oyun oynanmaya başlandı. Patlıcan, domates, patates, salatalık... Fiyatları tırmandırmaya başladılar. Bu bir terör estirmeydi. Nasıl Gabar'da, Cudi'de inlerine girdiysek bu gıda terörünü estirenlere de belediyeler vasıtasıyla tanzim satışlar kurarak bugün itibarıyla ucuz ürünü satmaya başladık. Şu anda Ankara'da bu çalışmalar başladı. Fiyatlar neredeyse yarı yarıya inmiş vaziyette. Halk ekmekte nasıl ucuz ekmeği vatandaşımıza gönderdiysek, sebzede meyvede, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz. Oyunu hep beraber bozacağız. Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz.

"Şimdi biz azami müştereklerimizin olduğu Cumhur İttifakıyla bu yolda yürüyeceğiz. Pazara kadar değil inşallah mezara kadar yürüyeceğiz. Başkentliler lafa değil izahata bakar, birikime, tecrübeye bakar. Bunların hepsi de Mehmet Özhaseki kardeşimi tarif eden vasıflardır. Ankaralı kardeşlerimizin karşısına mecburiyetten değil memnuniyetle oy verecekleri aday çıkardık. Bu adaylarımızla belediye hizmetlerinde çıtayı düşürmek değil, çıkarmak için oylarınıza talibiz.

"(Kılıçdaroğlu'nun iddialarına yanıt)Tek parti CHP'sininbu ülkeye maliyeti öylesine büyüktür ki hâlâ o dönemin yanlışlarının faturalarını ödemeye devam ediyoruz. Şu Ankara'nın dili olsa da bu süreci bir anlatsa. Daha acısı CHP'nin aynı kafayla gidiyor olmasıdır. CHP'nin başındaki zat çıkmış bir sürü zırvayla milletin kafasını karıştırmaya çalışıyor. Asıl ittifak yaptığı partiyi, bölücü terör örgütünü gizliyor. Asil ittifakı bölücü terör örgütünün partisiyle yapıyorlar. Bu zat çözüm üretmekten bahsediyor halbuki yapılan tartışmalardan anlıyoruz ki partisinin çözmesi gereken en büyük sorun kendisi olmuş haberi yok. Türkiye'nin tefecilere teslim edildiğinden bahsediyor. Bu ülkedeki en büyük tefeci IMF'tir. Bu ülkede IMF ile ilk anlaşmayı kim yapmıştır CHP, IMF kapılarında bu ülkeyi süründürmüşlerdir. Türkiye'yi IMF'den kim kurtardı peki? Biz kurtardık, biz. CHP'nin söyledikelrine bakacak olursak, ilk yapacakları iş Türkiye'yi yeniden IMF'e teslim etmek olur.'' diye konuştu.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.