SP Lideri Temel Karamollaoğlu'ndan AK Parti'ye Çok Konuşulacak Muhafazakârlık Dersi ve Sonrada Müslümanım Diyeceksin... (Video)

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Ben Ak Parti’yi muhafazakâr kabul etmiyorum. Dürüst olmamayı yememeyi, yedirmemeyi, rüşvet alıp vermemeyi nasıl izah edeceksiniz." dedi.

SP Lideri Temel Karamollaoğlu'ndan AK Parti'ye Çok Konuşulacak Muhafazakârlık Dersi ve Sonrada Müslümanım Diyeceksin... (Video)

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Ben Ak Parti’yi muhafazakâr kabul etmiyorum. Dürüst olmamayı yememeyi, yedirmemeyi, rüşvet alıp vermemeyi nasıl izah edeceksiniz." dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Youtube'da Yavuz Oğhan'la Bide Bunu İzle programına konuk oldu. Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu programda dikkat çeken ifadeler kullandı. Ak Parti'yi muhafazakâr bir parti olarak kabul etmediğinin altını çizen Karamollaoğlu, "İslamın içinde yalan olmaz, iftira olmaz, hıyanet olmaz, soygun olmaz, rüşvet olmaz. Daha ne söyleyeyim ben? Diğergâmlık olur, herkesi kucaklama gayreti olur. Siz insanı kucaklayacaksınız ki, o insana bir şey söyleyebilesiniz, tebliğde bulunabilirsiniz. “Sen hainsin” dersen, o insan senin yanına nasıl gelsin?" dedi.

 

 

AK PARTİ'Yİ MUHAFAZAKÂR KABUL ETMİYORUM

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun konuşmasının bir bölümü şöyle:

“Ben Ak Parti’yi muhafazakâr kabul etmiyorum. Ak Parti muhafazakârlığı kullanmak isteyen bir parti. Yoksa siz adaletsiz bir davranışı ne ile izah edeceksiniz? İnançlı bir insan adaletsiz olabilir mi? Siz liyakate önem vermemeyi nasıl izah edeceksiniz? Dürüst olmamayı yememeyi, yedirmemeyi, rüşvet alıp vermemeyi nasıl izah edeceksiniz. “Onu kimse güvenmez” diyor da, hayır bu vasıflar olduğu için insanlar güvenmez bugünkü Ak Parti’ye. Böyle şey mi olur? Siz, İslam’ın sizden beklediği bütün değerleri yok sayacaksınız, ondan sonra da diyeceksiniz ki; ben müslümanım.

İSLAMIN İÇİNDE İFTİRA OLMAZ, SOYGUN OLMAZ

Onun için ben şunu söylüyorum; özellikle sosyal demokratlar, özellikle libareller, özellikle milliyetçi duygulara sahip olanlar. Arkadaş; bu kesimlerin İslam’la barışma zamanı geldi, geçiyor. Barışmak çabası var onu görüyorum, barışma gayreti var; olmak mecburiyetinde. Çünkü bunların tarif ettiği İslam, İslam olmaz, öyle şey mi olur? İslamın içinde yalan olmaz, iftira olmaz, hıyanet olmaz, soygun olmaz, rüşvet olmaz. Daha ne söyleyeyim ben? Diğergâmlık olur, herkesi kucaklama gayreti olur. Siz insanı kucaklayacaksınız ki, o insana bir şey söyleyebilesiniz, tebliğde bulunabilirsiniz. “Sen hainsin” dersen, o insan senin yanına nasıl gelsin? Hainliğini terk etsin, öyle gelsin mantığı çıkıyor.

SEN İSLAM MI DİYORSUN? İSLAM ADALETİ EMREDER

Onun için diyorum ki; şu anda buna ihtiyaç var ve bunun ortaya birazcık da mertçe konması lazım. Arkadaş böyle şey olmaz! Ramazan ayının içindeyiz. Sen İslam mı diyorsun? İslam adaleti emreder, ben adaletten yanayım. Ben de en az senin kadar Müslümanım; ben liyakatten yanayım, ben dürüstlükten yanayım ve bu memleketin malını, mülkünü kimseye peşkeş çekmem, çektirtmem…”

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER