SP Lideri Karamollaoğlu: ''Bütün İslam Alemi Rencide Edildi." Filistin ve Kudüs İçin Meydanlara İniliyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD Başkanı Trump tarafından açıklanan Yüzyılın Anlaşması' planına dair konuştu.

SP Lideri Karamollaoğlu: ''Bütün İslam Alemi Rencide Edildi." Filistin ve Kudüs İçin Meydanlara İniliyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Karamollaoğlu, ABD Başkanı Trump tarafından açıklanan ve Siyonist İsrail rejiminin emellerine hizmet eden 'Yüzyılın Anlaşması' planına dair açıklamalarda bulundu.

Karamolllaoğlu, "Filistin'deki zulmü hem tüm dünyaya haykırabilmek hemde ülke çapında dile getirebilmek için büyük bir miting organize edeceğiz. Tarihini ve yerini de kısa zamanda açıklayacağız." dedi.

Trump'ın kendi menfaatinin dışında hiçbir şeyi düşünmeyen bir ABD Başkanı olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, "'Yüzyılın Anlaşması' denilen proje İsrail'in zulmünü zirveye çıkaracak olan bir proje. Bütün İslam alemi rencide edildi." ifadelerini kullandı.

'İSLAM ÜLKELERİ BİRLİK OLARAK BU PROJEYE KARŞI OLDUKLARINI İLAN ETMELİ'

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Trump'ın İsrail'in bölgedeki zulmünü artırabilmesi ve bölgeye bütünüyle hakim olabilmesi için Filistinlilerin taleplerini hiçe sayan bir yaklaşım sergilediğini kaydetti.

ABD'deki siyasilerin özellikle de kendilerini evanjelik olarak ilan edenlerin Siyonizm'in temelini oluşturduğunu ifade eden Karamollaoğlu, "Zulüm üzerine inşa ediyorlar geleceklerini. Zulüm ile abad olunmaz. İsrail'in zulmü mutlaka bir gün gelecek geri tepecektir." dedi.

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, "İslam ülkeleri birlik olarak bu projeye karşı olduklarını ilan etmeliler. Filistinliler zaten açıkça alenen bu projeye tepkililer. Buna karşı olduğumuzu tüm dünyaya ilan ediyoruz. Hükümetin de bu konuda açık ve net bir tavır sergilemesi gerektiğine inanıyoruz" dedi.

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER