''Siyaseti Düzgün Yapmak İstiyoruz, Yeni Bir Hale İhtiyaç Var''

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ekibinde yer alan eski AKP Milletvekili Selçuk Özdağ, "parti kurmaktan vazgeçti" iddiasına cevap verdi.Parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili çıkan, 'bu hedefinden vazgeçti' yönündeki iddialara, Davutoğlu'na yakın isim olan AKP eski Milletvekili Selçuk Özdağ'dan cevap geldi. Özdağ, "Sayın Davutoğlu kararlı bir şekilde yolculuğunu sürdürüyor. ‘Sayın Davutoğlu vazgeçti’ gibi bunlar hepsi spekülasyon hatta manipülasyon, spekülasyon, yok öyle bir şey" diye konuştu.

''Siyaseti Düzgün Yapmak İstiyoruz, Yeni Bir Hale İhtiyaç Var''
06 Ağustos 2019 Salı 09:46

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ekibinde yer alan eski AKP Milletvekili Selçuk Özdağ, "parti kurmaktan vazgeçti" iddiasına cevap verdi.

Parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili çıkan, 'bu hedefinden vazgeçti' yönündeki iddialara, Davutoğlu'na yakın isim olan AKP eski Milletvekili Selçuk Özdağ'dan cevap geldi. Özdağ, "Sayın Davutoğlu kararlı bir şekilde yolculuğunu sürdürüyor. ‘Sayın Davutoğlu vazgeçti’ gibi bunlar hepsi spekülasyon hatta manipülasyon, spekülasyon, yok öyle bir şey" diye konuştu.

Davutoğlu'nun ekibinde yer alan Özdağ, Tarafsız Haber Ajansı'ndan Mehtap Gökdemir'e açıklamalarda bulunurken Davutoğlu'nun yol haritası hakkında bilgi verdi. Davutoğlu'nun Ağustos ayının 9'unda Konya'da ve yine Ağustos ayının son haftasında Sakarya'da bir konuşma yapacağını açıklayan Özdağ, şöyle konuştu:

"Eski AK Parti Milletvekili Abdullah Başcı bir yemek veriyor kendisine. Ağustos ayının son haftasında Sakarya’da bir konuşma yapacak Sayın Davutoğlu. Eylül ayının üçüncü haftasında Manisa’da konuşacak. Sayın Davutoğlu kararlı bir şekilde yolculuğunu sürdürüyor. Türkiye’nin meseleleri üzerine kafa yoruyo

"PARTİ KURMAKTAN VAZGEÇTİ" İDDİASINA CEVAP

Davutoğlu'nun kararlı bir şekilde yolculuğunu sürdürdüğünü vurgulayan Özdağ, "Türkiye'nin meseleleri üzerine kafa yoruyor. Türkiye'nin siyasi, ekonomik, kültürel her konusuyla ilgili dış politikası dahil olmak üzere bunlarla ilgili kafa yoruyor. Geçen gün bazı gazetelerde çıktığı gibi veya bazı gazetecilerin yorumladıkları gibi 'Sayın Davutoğlu vazgeçti' gibi bunlar hepsi spekülasyon hatta manipülasyon, spekülasyon yok öyle bir şey. Sayın Davutoğlu bir hedef koymuş o hedefe doğru yürüyor." dedi.

ERDOĞAN'IN "HAİN" ÇIKIŞINA CEVAP

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Hain" çıkışını da değerlendiren Özdağ, "Herkesin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin siyaset yapma, herkesin demokratik haklarını kullanma hakkı vardır. Ve bu haklarını kullanırken mevcut yasalar ve Anayasa çerçevesinde yapan herkes de başımızın tacıdır, üniter yapı içerisinde, devletin bütünlüğü içerisinde, terörü teşvik etmedikçe, teröre bulaşmadıkça, terörü övmedikçe, ırkçılığı övmedikçe herkes bu tür insan haklarından faydalanır, böyle bakmak lazım." ifadelerini kullandı.

Selçuk Özdağ açıklamalarına şöyle devam etti:

"SİYASETİ DÜZGÜN YAPMAK İSTİYORUZ"

Siyaseti naif yapmak lazım, siyaseti bir Yunus diliyle Mevlana diliyle Hacı Bektaş diliyle bir Mahsuni diliyle bir Aşık Veysel diliyle yapmak lazım. O zaman bu bize huzur getirir, barış getirir, zenginlik getirir, özgürlük getirir. Eğer burada başka diller kullanmaya başlarsak kamplaşmayı, kutuplaşmayı ve aynı zamanda huzursuzluğu, fakirliği getirir bize. O nedenle özellikle bu konu Sayın Cumhurbaşkanı'na düşüyor bu vazife daha çok bu görev. Siyaseti düzgün yapmak istiyoruz, açık yapmak istiyoruz, şeffaf yapmak istiyoruz, yolumuza devam ediyoruz

"BİR PARTİ DEMEYELİM DE BİR SİYASİ HAREKET"

"Bir parti demeyelim de bir siyasi hareket ve Türkiye üzerine kafa yoran insanların birlikte oldukları bir araya geldikleri bir hareket. Bugünden yarına her an Türkiye'de her şey olabilir. Bir tarih vermek doğru değil siyasette. Bugün de olur şartlar sizi yarına zorlar. Şartlar sizi iki ay sonrasına zorlar, şartlar üç ay sonrasına zorlar."

"YENİ BİR HALE İHTİYAÇ VAR"

Türkiye'nin problemlerinin ağırlaştığının altını çizen Özdağ, "Gerek ekonomik problemleri ağırlaşıyor, gerek dış politika problemleri ağırlaşıyor, gerek sosyal problemleri ağırlaşıyor, gerek adalet problemleri ağırlaşıyor, hukuk problemleri ağırlaşıyor. Bu ağırlaşan problemleri hafifletmek için Anadolu çocuklarının göreve gelmesi gerekiyor. Görev bilinci içerisinde hareket etmesi gerekiyor. Vazife bilinci içerisinde hareket etmesi gerekiyor. Çünkü bugünkü iktidarın artık Türkiye'nin problemlerini çözebilecek bir gençlikte heyecan da ve kolektif akılda olmadığı gözüküyor. O nedenle bu problemleri giderebilecek yeni bir sese yeni yüze yeni oluşumlara ihtiyaç var Türkiye'de. Yeni bir hale ihtiyaç var. Yeni seslere ihtiyaç var, yeni yüzlere ihtiyaç var. Statükoculuk iyi değildir."

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.