''Seçimde Kaybettikleri İstanbul'u 'FETÖ' Tarzı Kumpasla Almaya....''

Önce AK Parti'nin İstanbul il başkanlığında Binali Yıldırım, bakanlarla toplantı yaptı. Normalde kendisi İBB başkan adayı. Tarafsız olması gereken aday, AKP İl

''Seçimde Kaybettikleri İstanbul'u 'FETÖ' Tarzı Kumpasla Almaya....''
11 Nisan 2019 Perşembe 15:08

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AKP'nin itirazıyla Büyükçekmece'de insanların evine polisin gidip adres tespiti yaptığını belirtirken "Seçimde kaybettikleri İstanbul'u 'FETÖ' tarzı kumpasla almaya çalışıyorlar" ifadelerini kullandı. Öztrak, "Büyükçekmece'de polisler, polisleri şikâyet etmeye başladı, hiç memnun değiller" diye ifade etti.

Partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Öztrak, 31 Mart yerel seçimine ilişkin açıklamalarda bulundu. Faik Öztrak'ın ifadelerinden satırbaşları şu şekilde;

Önce AK Parti'nin İstanbul il başkanlığında Binali Yıldırım, bakanlarla toplantı yaptı. Normalde kendisi İBB başkan adayı. Tarafsız olması gereken aday, AKP İl Binası'nda ne toplantısı yapıyor?

Yüzde 49 oy, İBB tarihinde rekor. Bundan daha yüksek oy alan yok. AA'nın ağır manipülasyon yaptığı ilk 5 saatin dışında İmamoğlu bu yarışı hep önde götürdü.

Aslında Erdoğan kaybettiklerini kabul etmişti ancak Dolmabahçe'de yapılan toplantısı sonrası bir planın düğmesine basıldı. Mülkiye müfettişleri kesinleşmiş seçmen listelerini istedi. İktidar, seçimi çalmak için düğmeye bastı. 

9 Nisan'da Büyükçekmece'yi polis bastı. Ev ev dolaşıp taşıma seçmen aradılar. Bu hukuksuzluğun daniskasıdır.  Millet yaşlı ana-babasını yanına almış. Polis defalarca gelip eve sormuş. Bir şey imzalıyorlar. Sonra vatandaş bakmak istiyor. Neye imza atıldığı bilinmiyor. Hatta polisler, polisleri şikayet ediyor. Bizim eve de 'bizim arkadaşlar geldi 3-4 kere' diyorlar. Bunu yapan polisler hiç memnun değil.

Seçimde kaybettikleri İstanbul'u 'FETÖ' tarzı kumpasla almaya çalışıyorlar. 

YSK'nın alacağı karar tarihidir. YSK'nın bundan önce almış olduğu kararlar var. Ben bu defa hataya düşmemelerini bekliyorum.

Milletvekilleriyle belediye başkanları aynı kısıtlamalara tabiiler. Seçilmesine, aday olmasına, bu görevi yapmasına yasal hiçbir sakınca görmeyip, seçildikten sonra mazbatayı vermemek milli iradeyi ciddi şekilde sakatlamaktır.

(Bolu'daki kararla ilgili) Suriyelilere tüm yardımı keselim demedim diyor. Bugün Suriye'den gelenler birkaç yerden yardım alıyor. Başka bir yerden yardım alanlara belediye olarak yardım etmeyeceğiz ama hiç yardım almayanlara edeceğiz diyor.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.