Nadira Kadirova’nın Ölümüyle İlgili Soruşturmada Karar Çıktı

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara’daki evinde intihar ettiği iddia edilen Özbekistanlı Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Nadira Kadirova’nın Ölümüyle İlgili Soruşturmada Karar Çıktı

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara’daki evinde intihar ettiği iddia edilen ÖzbekistanNadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde bakıcı olarak çalışan ve Ünal'ın tabancasıyla intihar ettiği öne sürülen Özbekistanlı Nadira Kadirova'nın ölümüyle ilgili açılan soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Soruşturmada takipsizlik kararı verildi. 

BULGU BULUNAMADI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, 23 Eylül 2019 günü kendi odasında silahla vurulmuş halde bulunan Kadirova’nın ölümüyle ilgili kararında, “Genç kızın intihar ettiği, onu intihara azmettiren, teşvik eden, intihar kararını kuvvetlendiren ve intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kişi ya da kişilerin bulunmadığı anlaşılmıştır” denildi.

Kadirova’nın otopsi raporunda cinsel saldırı izine ulaşılamadığı, not defteri ve 2 intihar notu değerlendirildiğinde olay öncesinde intihara karar verdiği belirtildi. 

Kaynak: Yeniçağ

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER