MHP’liler Alanı Terk Etti,Bülent Arınç'ın Konuşması Manisa'yı Karıştırdı

AK Partili Yunus Emre Belediyesi'nin yaptığı 50. Yıl Mahallesi Çamlık Kültür ve Taziye Evi'nin açılışına katılan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhur İttifakı'nda...

MHP’liler Alanı Terk Etti,Bülent Arınç'ın Konuşması Manisa'yı Karıştırdı
17 Mart 2019 Pazar 18:29

AK Partili Yunus Emre Belediyesi'nin yaptığı 50. Yıl Mahallesi Çamlık Kültür ve Taziye Evi'nin açılışına katılan eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Cumhur İttifakı'nda krize yol açan açıklamalarda bulunduğu gözlemlendi. Arınç, AK Partili Çerçi'yi ‘tanıdığım en başarılı belediye başkanı' diye tanıtırken ittifak ile ‘kaymaklı baklava' olan Manisa'daki AK Parti-MHP'li belediye başkanlarının geçmişteki husumetlerini hatırlattması dikkat çekti.

Arınç, açılış konuşmasında şu şekilde konuştu;

"Geçtiğimiz 5 yıl içinde büyükşehir belediye başkanı arkasını dönüp gidiyordu. Bizim Çerçi yüzünü dönse arkasına denk geliyor o da arkasını dönüyordu. Ama şimdi artık birbirlerine yüzlerini döndüler. Can ciğer kuzu sarması oldular. Maşallah geçmişten beri ne kadar da birbirlerine severlermiş! Şimdi anlıyoruz.

MANİSA'DAN AYAĞINI ÇEKSİN, İZMİR'E GİTSİN

Şimdi Çerçi ile büyükşehir belediye başkanı el ele verecekler, Horozköy'e hizmetin kaç misli gelir hesap edin. Eh 5 yıl sonra Allah ömür verirse Çerçi mi gider büyükşehre, başkası mı kalır onu göreceğiz. 5 sene, 365 gün 1.500 günden fazla. Biz yarınımızı bilmiyoruz. Her şeyimiz Allah'ın elinde. Ama bundan sonrası inşallah Mehmet Çerçi için büyükşehir belediye başkanlığı olmalı diye gönlümden de geçiriyorum. Ohh, bu kadar hizmete bu yakışır kardeşim. Onun da (MHP'li Cengiz Ergün'ü kast ediyor) 3 dönemi dolacak, o da gitsin İzmir'e büyükşehir belediye başkan adayı olsun. Manisa'dan çeksin ayağını artık. Manisa'da gerileme olursa kulağını çekeceğiz de mi? Niye yapmadın diye soracağız, niye burada bir eksiğin var diyeceğiz. Niye geride kaldın diye hesap soracağız. Bizim geleneğimizde hesap sormak var. Bak bu Horozköy'ün ihtiyarları bu işi çok iyi bilirler. Hay mübarekler."

Eski TBMM Başkanı ve AK Partili Arınç'ın yaptığı bu açıklama alanda bulunan MHP’liler tepki gösterdi. Bazı MHP’liler Arınç, konuşurken konuşma alanından ayrıldıkları görüldü.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.