Konya Erdoğan'a Mesajını Verdi ve Ahmet Davutoğlu’na Sahip Çıktı

Günler öncesinden Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya’da Ahmet Davutoğlu’nu hedef alacağı şeklinde bir yazı yazmıştı. Selvi’ye göre Erdoğan Konya’da Davutoğlu’nu hedef alıp sert açıklamalar yapacaktı.

Konya Erdoğan'a  Mesajını Verdi ve Ahmet Davutoğlu’na Sahip Çıktı

Günler öncesinden Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya’da Ahmet Davutoğlu’nu hedef alacağı şeklinde bir yazı yazmıştı. Selvi’ye göre Erdoğan Konya’da Davutoğlu’nu hedef alıp sert açıklamalar yapacaktı.

4 maddede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya mitingi özeti

  • Konya tarihinde ilk kez bu kadar gecikmeli bir miting yaşandı.
  • AK Parti’nin bu kadar kısa süren ilk mitingi oldu.
  • AK Parti’nin Konya’da değil sadece bütün Türkiye’de yaptığı mitingler arasında coşkusu en düşük olan mitingdi.
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan Davutoğlu’nu ima eden bir takım çıkışlar yapmaya çalıştı. Bu anlarda meydanda büyük bir sessizlik oluştu.

Konya Davutoğlu’na sahip çıktı

Bugün açılış törenine katılım da gösterdi ki Konya halkı Ahmet Davutoğlu’na sahip çıktı. Konya Mevlana Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış töreni, AK Parti tarihinin en az katılımlı mitingi olarak tarihe geçti. Miting 14:30’da başlayacaktı. Ancak katılım olmayınca saat 16:00’ya çekildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin meydana bakan kameralarından alınan görüntülerde katılım o kadar az görünüyordu ki belediye çareyi kısa süre içinde kameraları kapatmakta buldu.

AK Parti tarihinin en az katılımlı mitinglerinden birini Konya’da yaptı. Konya halkı Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na sahip çıktığını gösterdi.

Erdoğan “Hamd olsun bu siyaset mühendisliği oyunlarının hiçbiri tutmadı. Gidebilecekleri tek yer bir sonraki seçimde sandığın en dibi olacaktır.” sözleriyle Ahmet Davutoğlu’nu hedef almış olsa da demokrasilerde iktidarı belirleyen halk ve elbette sandıklardır. Dolayısıyla şimdiden sandıkla ilgili bu tür bir tahmin yapmak son derece yanıltıcı olabilir. Yeni parti belki de sandıkta zirveyi görebilir.

AK Parti Konya'da miting alanını küçültmeye, daraltmaya devam ediyor

Bir devir kapanıyor...
Erdoğan'ın Konya mitingi 14:30'da başlaması gerekiyordu ama alan boş kalınca, meydanı doldurmak için 16:30'a kadar ertelediler.
Mitingin başlamasına 15 dakika kala 16:15'de meydan bu şekildeydi.
Burası Akp'nin kalesi Konya varın başka memleketleri siz hesap edin...

Kaynak: Medya Notu /  Serhat Ramay,

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2019, 22:19

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER