Kılıçdaroğlu Öz Eleştiri Yaptı! "Gerçekleri Konuşalım, CHP'nin Çok Hataları Oldu"

Kılıçdaroğlu, "Gerçekleri konuşalım, CHP'nin çok hataları oldu" şeklindeki ifadeleri kullanarak, CHP'nin geçmişteki politikalarını eleştirdi.

Kılıçdaroğlu Öz Eleştiri Yaptı!  "Gerçekleri Konuşalım, CHP'nin Çok Hataları Oldu"

Adana'da Dünya Avşarlar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin 4. kuruluş yıl dönümüne katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin geçmişte yaptığı politikaları eleştirerek dikkat çeken bir konuşma yaptı.

"CHP'NİN ÇOK KUSURU VAR"

CHP'nin geçmişte yaptığı politikalardan ötürü çok kusuru ve kabahati olduğunu söyleyen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:
"Bizimde çok kabahatimiz, kusurumuz var. Gerçeği konuşalım. Bir başörtüsü meselesini Türkiye Cumhuriyeti'nin en temel mesele haline getirdik. Sana ne kardeşim ya. Kadın ister başörtüsü takar, ister takmaz. O kız çocuğumuz üniversiteye gidiyor mu, okuyor mu, imkanını sağlıyor muyuz, derdin o olmalı. Çocuklarımız okumalı, bilimi öğrenmeli ve hayatı sorgulamalı. Neden Türkiye bu haldedir demeli. Bunları yapmalıyız. Şu anda Orta Doğu'da Müslümanlar birbirini öldürüyor. Kim kazanıyor? Beyler, egemen güçler kazanıyor. Bedeli fakir, fukara ve hepimiz ödüyoruz. 3,5 milyon Suriyeli var Türkiye'de. Çoğu vatandaşımız onlara kızıyor. Suriyelilerin ne günahı var. Savaştan kaçmış gelmişler buraya.

"16 DEVLET KURDUK 15'İNİ BATIRDIK, BU ÖVÜNÜLECEK BİR ŞEY DEĞİL"

Tarihimizi unutuyoruz ve unutturuyoruz. 16 devlet kurduk diye övünüyoruz ama bu övünülecek şey değil. 15'ini batırdık demektir. Türkiye kendi tarihinin en kritik dönemini yaşıyor." dedi.

ENSONHABER

Hasan Arslan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER