İmamoğlu: Çağrı Yapıyorum Yanlıştan Dönün

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haydarpaşa Garı ihalesine ilişkin "Çağrı yapıyorum, bu yanlıştan dönün" dedi.

İmamoğlu: Çağrı Yapıyorum Yanlıştan Dönün

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox Tv'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını cevapladı. Ulaştırma Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği Haydarpaşa Garı ihalesine ilişkin "Bakanlık burayı direkt İBB'ye verebilir, ki en doğru kurum burası. Nasıl ormanları İBB'ye daha önce tahsis etmiş, İBB de geçmişten bu güne bu tür yerleri layıkıyla kullanmış. Bu da verilebilirdi. Ama ihale kararı verildi." açıklamasında bulunan İmamoğlu, "Çağrı yapıyorum, bu yanlıştan dönün" dedi.

İmamoğlu'nun Haydarpaşa Garı ihalesine ilişkin yaptığı açıklaması şu şekilde:

"Ulaştırma Bakanlığı burayı direkt İBB'ye verebilir, ki en doğru kurum burası. Nasıl ormanları İBB'ye daha önce tahsis etmiş, İBB de geçmişten bu güne bu tür yerleri layıkıyla kullanmış. Bu da verilebilirdi. Ama ihale kararı verildi. Çünkü İstanbul adına çok konuşulan yerlerden bahsediyoruz; Haydarpaşa Garı ve Sirkeci. Ulaştırma Bakanlığı Basın müşaviri 'Haksızlığa neden olursunuz' minvalinde bir açıklama yaptı. Dedim ki Allah aşkına size hangi motivasyon bu açıklamayı yaptırdı? Burasını 16 milyon adı altına alınıyor. Bunun içinde siz ve varsınız, ben de. Biz burada kültürel açıdan verimli işler yapmak için alacağız. Şartnamede 20 milyon liralık dijital ekipman şartı aranıyor. İhaleye zor girilsin de ne için, neye göre tanımlanmış, hangi adres. Bakın bu basit bir şey değil. İhale konusunda kararlıyız, sonrasında hukuki mücadele konusunda kararlıyız. Yol yakınken İBB İstanbul halkı adına hukukun çerçevesinde bir kamu kurumu İstanbul halkına emanet edip bu işin sıhhatli bir şekilde yürümesine vesile olabilir. Olur bir hata yapmışlardır. Çağrı yapıyorum doğrusu budur yanlıştan dönün"

"HAMİDİYE SU'DAN VAZGEÇENLER VAR, BEN GÖRDÜKÇE GÜLÜYORUM"

Bazı kamu kurumlarının İBB'ye ait olan Hamidiye Su ile olan sözleşmelerini iptal etmesi ile ilgili İmamoğlu, "Hamidiye Su’yu almaktan vazgeçenler var ne yazık ki. Ben gördükçe gülüyorum. Bana mesaj geliyor, sayın başkanım şu kurum da sözleşmeyi iptal etti. Ben THY’ye binmekten gurur duyuyorum. Bu suyu oradan kaldırmanın ne anlamı var. Suya da rozet takacağız neredeyse." açıklamasında bulundu.

Milli Gazete

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 10:17

Hasan Arslan

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER