Herkes soruyor; Kim Bu Pelikan Yapılanması Amaçları Ne? (Video)

Sosyal medyada “Inter Nayn” isimli kullanıcı, “Herkes soruyor; Kim bu Pelikancılar?” başlıklı bir video hazırladı. Video’da Pelikancıların kim olduklarına dair

12 Nisan 2019 Cuma 13:32

Yayınladıkları bildiri ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu istifaya götüren süreçte etkili olan ve “Pelikancılar” olarak bilinen grup, seçimlerle birlikte tekrar tepkilere neden oldu. İstanbul’da seçimleri CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kazanması sonrasında, Sabah gazetesi, A Haber ve birçok yayın organı ile provokasyon yayıncılığı yapan Pelikancılar Grubu tekrar tartışmalara neden oldu.

Sosyal medyada “Inter Nayn” isimli kullanıcı, “Herkes soruyor; Kim bu Pelikancılar?” başlıklı bir video hazırladı. Video’da Pelikancıların kim olduklarına dair kısaca bilgiler verildi. “1 Nisan akşamı yaşananlara bakılırsa çok tehlikeli bir trajedinin ucundan döndük denilebilir. Kendi menfaatleri uğruna bir grup insan toplumu adeta ateşe atıyordu. Peki bu nasıl oldu?” ifadelerinin kullanıldığı videoda, “Kim bu Pelikan Tayfası? Günlerdir ‘beka’, ‘terörle mücadele’, ‘istiklal savaşı’ diye çırpınanların heybelerindeki asıl mesele anlaşılıyor mu? Ellerindeki rantı, ‘herkesin davası’ haline getirmek için ülkeyi ateşe atmaktan çekinmiyorlar” denildi.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.