'' Erdoğan Seçim Gecesi Anketçinin Suratına Kağıt Fırlattı''

"Ülkeye yazık oluyor" başlıklı yazısında Atilla'dan aktardığı kulis bilgisinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim gecesi AK Parti'ye çalışan anket şirketinin yüzü

'' Erdoğan Seçim Gecesi Anketçinin Suratına Kağıt Fırlattı''
16 Nisan 2019 Salı 15:50

Rahmi Turan, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün makam aracında yaşanan sorunları yazdıktan sonra Milliyet'teki yazılarına son verilen gazeteci Talat Atilla'nın 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin kulis bilgilerini köşesinden paylaştı. 

Rahmi Turan, Sözcü gazetesinde "Ülkeye yazık oluyor" başlıklı yazısında Atilla'dan aktardığı kulis bilgisinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim gecesi AK Parti'ye çalışan anket şirketinin yüzüne anket sonuçlarının yazılı olduğu kağıtları fırlattığını ifade etti.

Atilla'dan aktardığı kuliste, Erdoğan'ın telefonuna çıkmayan Genel Başkan Yardımcısı'nın asistanını azarladığını da öne sürdü. 

Rahmi Turan'ın bugünkü yazısından ilgili bölüm şu şekilde;

"Talat Atilla, Ankara'nın kulağı delik gazetecilerindendir… Haberler ondan kaçmaz! AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın siyasi hayatının en sıkıntılı dönemlerinden birisini yaşadığını belirten Talat Atilla şunları anlatıyor:

“Aldığım net bilgilere göre Erdoğan, seçimden kısa bir süre önce de seçim günü ve sonrasında da sıkıntılı anlar yaşamış. Kendisine ‘Öndeyiz' diyen anket firması sahibinin suratına anket kâğıtlarını fırlatmasından… Aradığı Genel Başkan Yardımcısı'nın telefonuna çıkmamasına…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimden kısa bir süre önce, beraber çalıştığı anket firmasının sahibine il il anket sonuçlarını sorar. İlgili kişi anket sonuçlarını aktarırken Erdoğan, kendisine de sunulan kâğıtları anket firmasının sahibinin yüzüne fırlatarak ‘Ankara'da, Antalya'da önde falan değiliz. Antalya'da 3 puan gerideyiz. Kalkmış bana anketçilik yapıyorsunuz' diyerek öfkelenir.Yere saçılan anket kâğıtlarını toplayan firma sahibi Erdoğan'ın AK Parti Genel Merkezi'ndeki makam odasından izin isteyerek ayrılır.

TELEFONA HAMZA DAĞ'IN SEKRETERİ ÇIKINCA…

31 Mart akşamı gelen seçim sonuçlarından yeterince memnun olmayan Erdoğan, sık sık kurmaylarını arayarak seçim sonuçlarıyla birlikte istatistik durumu da öğrenmek ister. Seçim gecesi aradığı kurmaylarından birisi de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'dır.Erdoğan direkt cep telefonundan arar ama ARGE Başkanı ve İzmir Milletvekili de olan Hamza Dağ telefonunu danışmanına yönlendirmiştir. Telefonu açan sekreter danışman ‘Hamza, durum ne?' diyen sesin sahibini tanır, biraz kekeleyerek: ‘Buyurun efendim, nasıl yardımcı olabilirim?' der. Bunun üzerine Erdoğan, ‘Hamza'nın telefonu değil mi? Hamza nerede?' diye sorar. Danışmanın yanıt vermesine fırsat vermeden konuşmanın finalini yapar: "Cumhurbaşkanı'na nasıl yardımcı olacaksın?"

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.