"Erdoğan, Mansur Yavaş'ı Görünce Elini Sıktı, 'Hayırlı Olsun' Dedi"

 Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini karşılamaya gelen CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın elini sıktığını ve "Hayırlı olsun" ....

"Erdoğan, Mansur Yavaş'ı Görünce Elini Sıktı, 'Hayırlı Olsun' Dedi"
11 Nisan 2019 Perşembe 10:59

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini karşılamaya gelen CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın elini sıktığını ve "Hayırlı olsun" dediğini gündeme taşıdı.

Yavaş, mazbatasını aldıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Rusya dönüşünde havaalanında karşılamıştı.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şu şekilde;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya dönüşü Esenboğa Havalimanı’na inmişti. Erdoğan, protokol sırasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı görünce elini sıkıyor, “Hayırlı olsun” diyor. Yavaş da “Teşekkür ederim” diye karşılık veriyor. Bakanlar ve AK Parti genel başkan yardımcıları da Mansur Yavaş’a “Hayırlı olsun” diyorlar. Bu seçimlerde sert bir kampanya dönemi geçirildi. Ama seçim bitti. Başkentin belediye başkanı ile Cumhurbaşkanı arasındaki ilişkilerin normalleşmesi açısından önemli bulduğum için bu diyaloğu paylaştım. Özal döneminde ise tam tersi bir durum vardı. 1989’da belediyeleri kazanan SHP’li belediye başkanları, gittiği yerlerde Özal’ı karşılamada ve uğurlamada yer almıyorlardı.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.