''Erdoğan'ın Yakın Ekibi SETA'dan'' Diyen Doğu Perinçek:''SETA'yı Beslemek İsrail'i ve ABD'yi Beslemektir''

SETA’dan “örgüt” olarak bahseden Perinçek, “Açık söylüyorum, SETA'yı beslemek, İsrail'i ve ABD'yi beslemektir” dedi.

GÜNCEL 21.05.2021, 08:34
''Erdoğan'ın Yakın Ekibi SETA'dan'' Diyen Doğu Perinçek:''SETA'yı Beslemek İsrail'i ve ABD'yi Beslemektir''

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakın ekibinin oluşturduğu SETA’yı hedef aldı. SETA’dan “örgüt” olarak bahseden Perinçek, “Açık söylüyorum, SETA'yı beslemek, İsrail'i ve ABD'yi beslemektir” dedi.

Perinçek Ulusal Kanal ekranlarında yayınlanan Çıkış Yolu programında SETA’ya yapılan bütün yardımların kesilmesini ve hükümetin SETA ile ilgisinin olmadığını açıklamasını talep etti.

“SETA'YI BESLEMEK, İSRAİL'İ VE ABD'Yİ BESLEMEKTİR”

Perinçek şu ifadeleri kullandı:

“Türk hükümeti, Sayın Cumhurbaşkanımızın başında bulunduğu hükümetimiz bu konuda çok ciddi bir hata içinde. Bir yandan Amerikan emperyalizmine, İsrail siyonizmine tavır alıyoruz, eli kanlı diyoruz Biden'e, yine Sayın Devlet Bahçeli çok esaslı açıklamalar yaptı hem NATO'dan çıkmayı tartışalım hem de Kürecik ve İncirlik Üssü'nün Türkiye'nin kontrolüne geçmesine yönelik açıklamalarda bulundu. Bunlar çok güzel tavırlar ama bunları yapıp bir yandan da açıkça ABD'nin ve İsrail'in yanında konumlanan SETA gibi örgütleri beslemek… SETA tabi kalkıp da ben ABD ve İsrail'i destekliyorum demiyor. Nasıl yapıyor desteğini, Beşar Esad'a vurarak, Suriye'ye vurarak, Türkiye ile Suriye'nin arasını açarak. Bakın biz ne diyoruz, 'Filistin'e destek Suriye ile iş birliğiyle başlar' diyoruz. O da bunu bildiği için İsrail'e desteği, Türkiye-Suriye ilişkilerini sabote ederek, baltalayarak, dinamitleyerek yapıyor. O da bir İsrail'e destek, o da bir Amerikan emperyalizmine destek.

(…) Onlara maaş vermek, bunların içinde bulunduğu SETA örgütünü beslemek, İsrail'i beslemek ve ABD'yi beslemektir. Açık söylüyorum, SETA'yı beslemek, İsrail'i ve ABD'yi beslemektir.”

“SETA’NIN SİCİLİNİ BÜTÜN AYRINTILARIYLA ORTAYA KOYACAĞIZ”

SETA'nın sicilini ayrıntılarıyla ortaya koyacaklarının söyleyen Perinçek, SETA'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın etrafını kuşatmaya çalıştığını savundu ve SETA ile birlikte İsrail siyonizmine ve ABD emperyalizmine karşı mücadele edilemeyeceğini söyledi.

Perinçek, “SETA çok açık, sicili ortada ve bunu bütün ayrıntılarıyla ortaya koyacağız. SETA, ABD ve İsrail'in çıkarlarını savunan bir sözüm ona strateji kurmuş ve aynı zamanda Türkiye hükümetinden kaynak sağlıyor, bunlar aynı zamanda Sayın Cumhurbaşkanımızın etrafını da kuşatmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

“TÜRK HÜKÜMETİ TARAFINDAN DESTEKLENEMEZ”

Perinçek şöyle devam etti:

“O SETA, Türk hükümeti tarafından desteklenemez. SETA'yı destekleyen hükümetimiz, İsrail ve ABD emperyalizmine karşı tutarlı, kararlı bir mücadele yürütemez.

Buradan tekrar Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize, talebimizi ifade ediyoruz. SETA'ya olan bütün yardımlar, mali kaynaklar kesilmelidir ve hükümet SETA ile hiçbir ilişkisinin olmadığını Türkiye kamuoyuna ilan etmelidir.

Çünkü bunlar hükümet adına çalışıyoruz diyorlar. Sağda solda hep hükümetin temsilcisi gibi konuşuyorlar. Hatta bunlar hükümete yön veriyoruz diyorlar ama onlara yön veren de ABD ve İsrail.”

ERDOĞAN’IN YAKIN EKİBİ SETA’DAN

Aydınlık'ta yeralan habere göre, Perinçek her ne kadar SETA’yı Erdoğan’ın çevrisini kuşatmış bir örgüt gibi tanımlasa da SETA aslında Erdoğan’ın ekibini oluşturan en temel topluluk.

SETA’nın kurucu başkanlığını yapan İbrahim Kalın bugün Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, İstanbul Koordinatörlüğü’nü yapan Fahrettin Altun bugün Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı, SETA’nın mevcut Genel Koordinatörü Burhanettin Duran ise bugün hala Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

SETA’cılar, TRT 1’de de her hafta ‘Enine Boyuna’ adlı bir program yapıyor. Programın konukları arasında Burhanettin Duran’ın yanı sıra SETA Siyaset Araştırmaları Direktörü Nebi Miş ve SETA Strateji Araştırmaları Direktörü Hasan Basri Yalçın yer alıyor.

SETA’nın vakıf başkanlığını Turkuvaz Medya’yı yöneten Serhat Albayrak yapmıştı.

“İSRAİL’E DESTEĞİ TÜRKİYE-SURİYE İLİŞKİLERİNİ

DİNAMİTLEYEREK VERİYOR”

Türk hükümeti, sayın Cumhurbaşkanımızın başında bulunduğu hükümetimiz bu konuda çok ciddi bir hata içinde. Bir yandan Amerikan emperyalizmine, İsrail siyonizmine tavır alıyoruz, eli kanlı diyoruz Biden'e, yine sayın Devlet Bahçeli çok esaslı açıklamalar yaptı hem NATO'dan çıkmayı tartışalım hem de Kürecik ve İncirlik Üssü'nün Türkiye'nin kontrolüne geçmesine yönelik açıklamalarda bulundu. Bunlar çok güzel tavırlar ama bunları yapıp bir yandan da açıkça ABD'nin ve İsrail'in yanında konumlanan SETA gibi örgütleri beslemek, SETA tabi kalkıp da ben ABD ve İsrail'i destekliyorum demiyor. Nasıl yapıyor desteğini, Beşar Esad'a vurarak, Suriye'ye vurarak, Türkiye ile Suriye'nin arasını açarak. Bakın biz ne diyoruz, 'Filistin'e destek Suriye ile iş birliğiyle başlar' diyoruz. O da bunu bildiği için İsrail'e desteği, Türkiye-Suriye ilişkilerini sabote ederek, baltalayarak, dinamitleyerek yapıyor. O da bir İsrail'e destek, o da bir Amerikan emperyalizmine destek.

Hatta onlardan bir tanesi, CNN Türk'te yapılan programda, terbiyesiz, ahlaksız bir şekilde kalktı; ''Kahramanca savaşıyor Beşar Esad ve Suriye ordusu'' dediğim zaman ''Köpekçe savaşıyorlar'' dedi. Programlarda da söyledim, buradan da Cumhurbaşkanı'na sesleniyorum, Beşar Esad'a, Suriye ordusuna, Suriye devletine ''köpekçe savaşıyorlar'' diyen insanları beslemek, onlara maaş vermek, bunların içinde bulunduğu SETA örgütünü beslemek, İsrail'i beslemek ve ABD'yi beslemektir. Açık söylüyorum, SETA'yı beslemek, İsrail'i ve ABD'yi beslemektir.

''SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ETRAFINI KUŞATMAYA ÇALIŞIYORLAR''

SETA'nın sicilini ayrıntılarıyla ortaya koyacaklarının altını çizen Doğu Perinçek, SETA'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın etrafını kuşatmaya çalıştığını ve SETA ile birlikte İsrail siyonizmine ve ABD emperyalizmine karşı mücadele edilemeyeceğini vurguladı.

“SETA’NIN SİCİLİNİ BÜTÜN AYRINTILARIYLA ORTAYA KOYACAĞIZ”

SETA çok açık, sicili ortada ve bunu bütün ayrıntılarıyla ortaya koyacağız. SETA, ABD ve İsrail'in çıkarlarını savunan bir sözüm ona strateji kurmuş ve aynı zamanda Türkiye hükümetinden kaynak sağlıyor, bunlar aynı zamanda sayın Cumhurbaşkanımızın etrafını da kuşatmaya çalışıyorlar. Bunlarla birlikte, İsrail siyonizmine ve Amerikan emperyalizmine karşı sağlıklı, başarılı, netice alıcı mücadeleler yapamayız. SETA önemli bir konu ve o konuyu Türkiye'nin gündemine getirmeye başladık.

“TÜRK HÜKÜMETİ TARAFINDAN DESTEKLENEMEZ”

 O SETA Türk hükümeti tarafından desteklenemez. SETA'yı destekleyen hükümetimiz, İsrail ve ABD emperyalizmine karşı tutarlı, kararlı bir mücadele yürütemez. Kendi içinde ABD ve İsrail hesabına çalışan bir strateji kuruluşunu tuttuğun zaman ABD ve İsrail'e mücadele her zaman baltalanır, lekelenir, kamuoyuna karşı propaganda yürütülür. Hiç kimse artık Türkiye'de ben ABD'nin ve İsrail'in yanındayım diyemiyor. Meral Akşener de diyemiyor örgütlü olduğu halde. Kılıçdaroğlu da diyemiyor açıktan. Ama nasıl dolaylı yollardan, sinsi yollardan falan. SETA da öyle.

''SETA'YA YÖN VEREN ABD VE İSRAİL''

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetten SETA'ya yapılan yardım ve desteklerin hemen kesilmesi gerektiği talebinde bulunan Doğu Perinçek, hükümetin SETA ile ilişkisinin olmadığını kamuoyuna duyurması gerektiğini söyledi. Perinçek ayrıca SETA'ya yön verenlerin ABD ve İsrail olduğunu da vurguladı.

Buradan tekrar sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize, talebimizi ifade ediyoruz. SETA'ya olan bütün yardımlar, mali kaynaklar kesilmelidir ve hükümet SETA ile hiçbir ilişkisinin olmadığını Türkiye kamuoyuna ilan etmelidir. Aynı zamanda başka devlet büyüklerine karşı, ''köpekçe savaşıyor'' falan gibi sözler Türk Ceza Kanunu'na göre suçtur. Ufak tefek adamlarla uğraşmamak için onu gündeme getirmiyoruz ama o da var. Bunu söyleyen insan Netanyahu için köpekçe savaşıyor demiyor, öyle desin de demiyorum. Benim dilim devlet dilidir ve devlet dilinde hiçbir şekilde ben şu veya bu devletin başındakilere, düşmana karşı da o tür sözler söylemem.

SETA konusunu buradan hükümete bir kez daha duyuruyoruz. SETA'ya olan bütün besleme kaynakları durdurulmalıdır. Aynı zamanda Türkiye hükümeti bu SETA'yla falan en küçük bir ilişkisinin olmadığını, SETA'nın ürettiği strateji, siyasetlerin hükümet tarafından dikkate alınmadığını ifade etmelidir. Çünkü bunlar hükümet adına çalışıyoruz diyorlar. Sağda solda hep hükümetin temsilcisi gibi konuşuyorlar. Hatta bunlar hükümete yön veriyoruz diyorlar ama onlara yön veren de ABD ve İsrail

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 12 Ağustos 2022
İmsak 04:25
Güneş 06:04
Öğle 13:14
İkindi 17:05
Akşam 20:15
Yatsı 21:47
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 1 3
2. Alanyaspor 1 3
3. Trabzonspor 1 3
4. Adana Demirspor 1 3
5. Beşiktaş 1 3
6. Galatasaray 1 3
7. Fenerbahçe 1 1
8. Ümraniye 1 1
9. Gaziantep FK 1 1
10. Sivasspor 1 1
11. Ankaragücü 1 1
12. Konyaspor 1 1
13. Hatayspor 0 0
14. Giresunspor 1 0
15. Antalyaspor 1 0
16. Kayserispor 1 0
17. Karagümrük 1 0
18. İstanbulspor 1 0
19. Kasımpaşa 1 0
Takımlar O P
1. Adanaspor 0 0
2. Altay 0 0
3. Altınordu 0 0
4. Bandırmaspor 0 0
5. Bodrumspor 0 0
6. Boluspor 0 0
7. Denizlispor 0 0
8. Erzurumspor 0 0
9. Eyüpspor 0 0
10. Gençlerbirliği 0 0
11. Göztepe 0 0
12. Keçiörengücü 0 0
13. Manisa Futbol Kulübü 0 0
14. Pendikspor 0 0
15. Rizespor 0 0
16. Sakaryaspor 0 0
17. Samsunspor 0 0
18. Tuzlaspor 0 0
19. Ö.K Yeni Malatya 0 0
Takımlar O P
1. Tottenham 1 3
2. Bournemouth 1 3
3. Arsenal 1 3
4. M.City 1 3
5. Newcastle 1 3
6. Brighton 1 3
7. Leeds United 1 3
8. Chelsea 1 3
9. Brentford 1 1
10. Fulham 1 1
11. Leicester City 1 1
12. Liverpool 1 1
13. M. United 1 0
14. Wolverhampton Wanderers 1 0
15. Everton 1 0
16. Aston Villa 1 0
17. Crystal Palace 1 0
18. Nottingham Forest 1 0
19. West Ham United 1 0
20. Southampton 1 0
Takımlar O P
1. Almeria 0 0
2. Athletic Bilbao 0 0
3. Atletico Madrid 0 0
4. Barcelona 0 0
5. Cadiz 0 0
6. Celta Vigo 0 0
7. Elche 0 0
8. Espanyol 0 0
9. Getafe 0 0
10. Girona 0 0
11. Mallorca 0 0
12. Osasuna 0 0
13. Rayo Vallecano 0 0
14. Real Betis 0 0
15. Real Madrid 0 0
16. Real Sociedad 0 0
17. Real Valladolid 0 0
18. Sevilla 0 0
19. Valencia 0 0
20. Villarreal 0 0
Günün Karikatürü Tümü