Erdoğan'ın Hayatını Oku ve Özetini Çıkar Cezası

İstanbul'da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen bir vatandaşa kitap okuma cezası verildi.....

Erdoğan'ın Hayatını Oku ve Özetini Çıkar Cezası
11 Şubat 2019 Pazartesi 10:44

"Kitapları kısa sürede okuyacağım"

İstanbul'da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen bir vatandaşa kitap okuma cezası verildi. Vatandaş, Erdoğan hakkındaki kitapları okuyup özetini çıkarma cezası verildi.

Odatv'den Caner Taşpınar'ın haberine göre,  75 yaşındaki Ali Şahin hakkında "Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği" iddiasıyla soruşturma başlatıldı. 

"Kahvehaneye bir kişi geldi"

Şahin, yaptığı öne sürülen konuşma üzerine başlatılan soruşturma için, bir kahvehanede otururken tanımadığı bir kişinin buraya geldiğini anlatırken “Bu kişinin kim olduğunu bilmiyorum. Bundan sonra polisler geldi ve ifademi almaya götürdü. İftira nedeniyle başıma bunlar geldi. Cumhurbaşkanlığı’na hakaret etmedim, böyle bir şey söz konusu değil” ifadelerinde bulundu.

İfadesinin ardından hakimliğe “tutuklama talebiyle” hâkimliğe sevk edilen Ali Şahin, denetimli serbestlik kararıyla serbest bırakıldı. 

Denetimli Serbestlik Bürosu’na gidince şaşkınlık yaşayan Ali Şahin, hakkında kitap okuyup özet çıkarma cezası verildiğini öğrendi.

24 kitaplık listede ilk sırada Ömer Seyfettin yer alırken devamında, Necip Fazıl Kısakürek, Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Turgay Güler, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın hayatını anlatan “Bir Liderin Doğuşu” kitabı, Akit gazetesi eski yazarı Faruk Köse, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi de bulunuyor.

Ali Şahin, “Avukatım karara itiraz etti, ancak ben kitapları kısa sürede temin edip okumaya başlayacağım. Ben 75 yaşındayım. Bu işlerle uğraşmak istemem” açıklamasında bulundu.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.