Erdoğan'dan Kıdem Tazminatı Konusunda Mutabakat Açıklaması

“Hiç kimsenin mağdur edilmesini istemiyoruz. Bu konuda mutabakat esastır. Aile Bakanı ile oturup tüm boyutlarıyla değerlendirip, istişareyle karar vereceksiniz

Erdoğan'dan Kıdem Tazminatı Konusunda Mutabakat Açıklaması
17 Nisan 2019 Çarşamba 13:06

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kıdem tazminatı konusunda “Kimsenin mağdur edilmesini istemiyoruz. Bu konunun üç ayağı var, mutabakat esastır, tüm boyutlarıyla istişare ederek karar vereceğiz” açıklaması yapması dikkat çekti.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıklamasıyla, kıdem tazminatı fonu yeniden ülkenin gündeminde. Tüm paydaşların katılımı ile kıdem tazminatı reformunu gerçekleştireceğini belirten Albayrak, fonun bireysel emeklilik sistemi (BES) ile entegre edilerek kurulacağını belirtti. Kıdem tazminatı, 15 milyon dolayında işçiyi ve bunları çalıştıran 2 milyona yakın işvereni doğrudan ilgilendiriyor olması dikkat çekiyor.

Erdoğan, dün Türkiye–AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı ile Beştepe’de bir araya geldi. Hürriyet'in aktardığına göre, Erdoğan, burada kıdem tazminatına ilişkin olarak şu değerlendirmede bulundu:

Hiç kimsenin mağdur edilmesini istemiyoruz. Bu konuda mutabakat esastır. Aile Bakanı ile oturup tüm boyutlarıyla değerlendirip, istişareyle karar vereceksiniz. Tüm tarafların mutabakatını dikkate alacağız. Bu işin üç ayağı var: İşçi, işveren ve hükümet. Üç ayağı da mutabakata vararak bu konuyu çözeceğiz."

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.