Erdoğan'dan Büyük Gaf: Ayasofya'yı Cami Yaptırmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda'daki teröristin yayınladığı bildiriden alıntı yapmak isterken "Ayasofya'yı yeniden camiye çevireceklermişler...

16 Mart 2019 Cumartesi 15:38

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 31 Mart yerel seçimleri için Gaziantep'te düzenlendiği mitingde büyük gafta bulunduğu görüldü.

Erdoğan, Yeni Zelanda'da cuma namazı sırasında iki camiye düzenlenen terör saldırısına sert tepki gösterirken yaptığı konuşmasında teröristin yayınladığı bildiriyi eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yeni Zelanda'daki teröristin yayınladığı bildiriden alıntı yapmak isterken "Ayasofya'yı yeniden camiye çevireceklermişler... Bu millet var ya, bu can bu tende oldukça, böyle bir şeye asla müsaade etmez, etmeyeceğiz." diye konuştu.

AYASOFYA NEDEN CAMİ OLARAK AÇILMIYOR?

Yıllardır Ayasofya önünde namaz kılan vatandaşlar, Ayasofya'nın cami olarak hizmete açılmasını bekliyor. 17 yıldır iktidarda olan AKP ise şimdiye dek tek bir adım dahi atmadı. Vatandaşlar sosyal medya üzerinden hükümete seslenerek "Ayasofya'nın cami olarak açılması ve tekrar özgürlüğüne kavuşması için Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin yayınlanması zor mu?" diye sorması dikkat çekti.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.