ePTTAVM’den Ücretsiz Maske Nasıl Alınır? Bakanlıktan Ücretsiz Maske Açıklaması...

Sağlık ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın koordinasyonunda 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacağını açıklayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, internet

ePTTAVM’den Ücretsiz Maske Nasıl Alınır? Bakanlıktan Ücretsiz Maske Açıklaması...

Toplu ulaşım araçları, pazar yerleri, marketler gibi yerlerde maske kullanımının zorunlu hale getirilmesinin ardından İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Bursa, Konya, Trabzon Büyükşehir Belediyeleri vatandaşlara ücretsiz maske dağıtmaya başlamıştı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacağını açıkladı.

PTT’nin online alışveriş sistemi ePTTAVM üzerinden ücretsiz maske temin edilebilecek olan maskelerden haftada en fazla 5 adet 3 katlı (cerrahi maske) alınabilecek.  ePTTAVM’deki formu doldurarak ücretsiz maskeden faydalanılabilecek. Peki ücretsiz maske nasıl alınır?

Sağlık ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın koordinasyonunda 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacağını açıklayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, internet sitesindeki formu dolduran her vatandaşın evine haftada 5 maske dağıtılacağını da ifade etti.

20 YAŞ ALTI VE 65 YAŞ ÜZERİNDEKİLERİ KAPSAMAYACAK

Ücretsiz maske teminin 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındakileri kapsamadığının altını çizen Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, Sağlık Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın almış olduğu karar istinaden; online ortamda maske.epttavm.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır.

* Aile üyeleriniz için maske temin etmek isterseniz, aile üyelerine ait bilgileri form üzerinde doldurarak onlara da ücretsiz maske temini sağlayabilirsiniz.

* Ücretsiz maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamamaktadır. Vatandaşların her hafta 1 paket (5 maske) alma hakkı bulunmaktadır. Maske PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda ePttAVM.com üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır. Vatandaşlar, her hafta 1 paket (5 adet) 3 katlı cerrahi maske alabilecek.  Ücretsiz maske temini 65 yaş ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamayacak.

EKREM İMAMOĞLU SOSYAL MEDYA’DAN PAYLAŞTI

Ücretsiz maske temini ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda; “Sağlığımız için, zorunlu olarak bulunduğumuz toplu taşıma araçlarında ve ortamlarda lütfen maske kullanalım. T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın kararıyla online olarak ücretsiz maske temini sağlanmakta. Lütfen talep ediniz.” açıklamalarına yer verdi.

Ekrem İmamoğlu@ekrem_imamoglu

Sağlığımız için, zorunlu olarak bulunduğumuz toplu taşıma araçlarında ve ortamlarda lütfen maske kullanalım.

T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nın kararıyla online olarak ücretsiz maske temini sağlanmakta. Lütfen talep ediniz.https://maske.epttavm.com 

Resmi Twitter'da görüntüle

21,5 B

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

6.800 kişi bunun hakkında konuşuyor

ePTTAVM İLE ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINIR?

Ücretsiz maske temini için maske.epttavm.com adresine giriş yapabilirsiniz

Vatandaşların her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır.

Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun.

PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

Ücretsiz maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamamaktadır. T.C kimlik numaranız ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uymanız durumunda maskeniz tarafınıza gönderilecektir.

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER