Elazığ Yetimmiş...

Elazığ halkı siyasette söz hakkının olmadığını bir kez daha gördü...

Elazığ Yetimmiş...

Elazığ 4 AKP vekili ile Afet Bölgesi İlan edilmezken, Malatya vekili Öznur Çalık Elazığ merkezli 6.8 şiddetli deprem sonrasında Malatya'nın 5 ilçesini AFET Bölgesi İlan Etmeyi başardı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli CHP'nin Elazığ Afet Bölgesi İlan edilmeli teklifini reddederken,  Milletvekili Çalık Malatya' da Harikalar yaratıyor... İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı tarafından Malatya'nın Battalgazi, Doğanyol, Kale, Pütürge ve Yeşilyurt ilçelerine bağlı tüm mahallelerin Genel Hayata Etkili sayılarak, afet sebebiyle hasar gören vatandaşların afetzede kabul edildiğini belirtti. Çalık, alınan kararların Malatya, Elazığ, Adıyaman ve Diyarbakır AFAD İl Müdürlüklerine bildirildiğini ve hasar tespitlerinin yapılarak ilan edileceğini kaydetti. Çalık, yaraların sarılmasına yönelik olarak ekonomik olarak yapılacak tüm yardımların genel hayatı etkinlik kararı içerisinde alınmakta olduğunu kaydetti. Milletvekili Çalık, Battalgazi ilçesinin Cemal Gürsel, Paşaköşkü, Hacı Abdi mahallelerini ziyaret ederek, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili Çalık, Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ile birlikte Yeşilyurt ilçesinin Çırmıhtı semtini ve Şentepe bölgesini de ziyaret ederek vatandaşlarla bir arada oldu. Çalık, Vali Aydın Baruş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Battalgazi İlçesine bağlı Yaygın, Seküler, Tokluca Mahallelerini ziyaret ederek, burada incelemelerde bulundular.

5 ilçe afetzede kabul edilecekAK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Elazığ'ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak Cuma gecesi 20.55'de meydana gelen, Elazığ ve Malatya'da can ve mal kaybına yol açan 6,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında Malatya'da afetten etkilenen 5 ilçedeki vatandaşların afetzede olarak kabul edildiğine dair kararın alındığını bildirdi.MalatyaNet

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 11:26

Hamza Gür

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER