Düşen Uçakla İlgili Skandal Bir Hata... İşte Gerçek...

Pegasus Havayolları'na ait yolcu uçağı kazası tüm Türkiye'de konuşulurken NTV skandal bir hataya imza attı. NTV ve birçok haber sitesi daha önceki kazayı yeni görüntü diye ekranlara verdi.

Düşen Uçakla İlgili Skandal Bir Hata...  İşte Gerçek...

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pistten çıkarak yaklaşık 30 metreden düşen uçakla ilgili haber kanalları birbirlerine haber atlatmaya çalışırken inanılmaz hatalara imza aıtyorlar.

NTV başta olmak üzere birçok haber kanalı ve internet haber sitesi Pegasus’un daha önce yaptığı kazanın uçak içindeki görüntülerini yeni görüntüler şeklinde ekrana verdi. Yapılan bu skandal hatayı milligazete.com.tr yakaladı.

Bildergebnis für NTV canlı yayında kaza yapan uçakla ilgili skandal hata!

NTV'nin ve birçok haber sitesinin yeni görüntü diye verdikleri video Youtube'a 2018 yılının ocak ayında servis edilmiş. Görüntüler 2 yıl önceki  Ankara-Trabzon seferi sırasında kaza yapan Pegasus Havayolları uçağına ait.

Bildergebnis für NTV canlı yayında kaza yapan uçakla ilgili skandal hata!

2 YIL ÖNCEKİ KAZAYI YENİ DİYE VERDİLER

13 Ocak 2018 tarihinde Ankara-Trabzon seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait ''PC8622''  sefer sayılı uçak pist başında manevra yaparken kontrolünü kaybedip pistten çıkmıştı. Son yaşanan olayda ise yine Pegasus Havayolları'na ait yolcu uçağı aşırı yağmur nedeniyle piste indikten sonra duramayarak 30 metre yükseklikten yere çakıldı.

Kaza sonrası son dakika haberleri havada uçuşurken NTV düşen uçakla ilgili skandal bir hataya imza attı. 2 yıl önceki uçak kazasının görüntüleri ekranlara "özel görüntü" ve "kaza yapan uçak içinden görüntüler" şeklinde izleyiciye sunuldu. Birçok haber sitesi bu skandal hatayı fark etmeyerek haberin videosunu paylaştı. Milligazete.com.tr ekranlara yeni diye sunulan uçak videosun 2 yıl önceki kazaya ait olduğunu yakaladı.

Kaynak: Milli Gazete

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER