Doğalgazı Kesilen, İşçi ve Memur Maaşları Ödenmeyen Batık Belediye

AK Parti’li belediyenin borcu yüzünden doğalgazı kesildi. Maaşlarını alamayan işçi ve memurlar Belediye Başkanı hakkında suç duyurusunda...

Doğalgazı Kesilen, İşçi ve Memur Maaşları Ödenmeyen Batık Belediye
16 Mart 2019 Cumartesi 20:05

AK Parti’li belediyenin borcu yüzünden doğalgazı kesildi. Maaşlarını alamayan işçi ve memurlar Belediye Başkanı hakkında suç duyurusunda bulunacakları basına yansıdı.

Samsun’un AK Parti’li Canik Belediyesi’nin mali sıkıntı nedeniyle batma aşamasına geldiği öne sürüldü. Belediye bünyesinde çalışan işçi ve memurların, maaşlarını ödeyemeyen Başkan Osman Genç hakkında suç duyurusunda bulunacağı bilgi olarak dışarıya yansıdı.

MEMUR MAAŞLARI ALACAKLI FİRMALARA AKTARILDI

Belediyede çalışan memurlar 2 aydır maaşlarını alamıyor. İddiaya göre, İller Bankası’na yatan memur maaşları çekilerek, belediyenin borçlu olduğu firmalara aktarıldı. Bu nedenle 2 aydır memur maaşlarının ödenmediği konuşuluyor.

İŞÇİLER DE MAAŞLARINI ALAMIYOR

Odtav’ye bilgi veren ve isminin açıklanmasını istemeyen işçiler, son 1 yıldır maaşlarını düzenli alamadıklarını, son 3 aydır da maaşlarının ödenmediğini ifade etti.

BELEDİYENİN DOĞALGAZI KESİLDİ

Öte yandan, Canik Belediyesi’nin doğalgaz ve server parasını ödeyemediği için iki hizmetin kesildiği öğrenildi.

Belediyede çalışan işçi ve memurlar, pazartesi günü Canik Belediye Başkanı Osman Genç hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

 Daha önce Canik Belediyesi hakkında hazırlanan Sayıştay raporu basında yer almıştı. Raporda, çalışanların maaşlarını ödeyemeyen Canik Belediyesi’nin 46 milyon TL borcu olduğu belirtiliyordu. Belediye Başkanı Genç, Samsun Büyükşehir Belediye başkanlığı adaylığı için belediye kasasından reklam verdiği de gündeme gelmişti.

Bülent Karslıoğlu

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.