Dini Söylemleri Siyasete Alet Edenlerin Listesi....

Milletvekili Burhanettin Bulut, eski Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’ın, tartışma yaratan, “Belediye başkan adayı Hilmi Bilgin’e vereceğiniz destek, kıyamet günü beraat belgelerinizden biri olacak”

Dini Söylemleri Siyasete Alet Edenlerin Listesi....
11 Şubat 2019 Pazartesi 11:25

"Başbakan sözü peygamber sünneti"

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, eski Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’ın, tartışma yaratan, “Belediye başkan adayı Hilmi Bilgin’e vereceğiniz destek, kıyamet günü beraat belgelerinizden biri olacak” sözlerini örnek göstererek AK Partililerin dini siyasete alet eden sözler sarf ettiğini ifade etti.

Siyasi Partiler Yasası’nda din üzerinden propaganda yapılmayacağının hüküm altına alındığına dikkati çeken Bulut, “Oy devşirme uğruna din üzerinden yapılan bu siyasetten Türkiye’ye fayda gelmeyeceği aşikârdır” dedi. Bulut, AK Parti’ye “sorumlu siyaset yapma” çağrısında bulunarak 'dini siyasete alet edenler' diyerek derlediği şimdiye kadar bu alanda AK Partililerin söylediklerinin özeti şu şekilde;

''Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan: O hainler F-16’larla uçtular. Zannettiler ki Cumhurbaşkanı Tarabya’dadır. Bilmiyorlardı ki o mağaranın önünü örümcek ağları örer, göremezsin ve göremediler.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AKP Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz:“Hilmi Bilgin’e desteğinizi bekliyorum. Hilmi Bilgin’e vereceğiniz destek, yarın ruz-i mahşerde (kıyamet günü) beraat belgelerinizden (kurtuluş) biri olacak diye düşünüyorum.

AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral: Allah, Başbakanımızı bizim başımıza nasip ettiği için her gün iki rekat şükür namazı kılmamız gerekir.

AKP Çorum Milletvekili Murat Yıldırım: Erdoğan ümmetin lideri.

AKP Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin: Erdoğan’a dokunmak bile ibadettir.

AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan: Erdoğan Allah’ın tüm vasıflarını üstünde toplayan bir lider.

AKP Çorum Milletvekili Agâh Kafkas: Başbakan sözü peygamber sünneti. 

Eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış: Ülkemizde eğer Urfa şanlıysa, Antep gaziyse, Maraş kahramansa, Rize, İstanbul ve Siirt de mübarektir. Çünkü bu 3 şehir, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük liderinin doğmasına vesile olmuştur.

AKP Siirt Milletvekili Yasin Aktay: Erdoğan’ı görünce salavat getiririz.

AKP Bursa Milletvekili Efkan Ala: Peygamber hata yaptı, biz yapmadık.

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk: Peygamberlerin de diploması yoktu.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın: İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farzı ayın’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir, haramdır.''

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.