Bir Milletvekilinde Korona Virüs Tespit Edildi

HDP’li bir milletvekilinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı bildirildi

Bir Milletvekilinde Korona Virüs Tespit Edildi

HDP’li bir milletvekilinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı bildirildi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından yapılan açıklamada, bir milletvekilinde koronavirüs tespit edildiği bildirildi. Söz konusu milletvekilinin ismi açıklanmazken, sağlık durumunun iyi olduğu ve tedavisine devam edildiği aktarıldı.

Konuyla ilgili olarak HDP tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Koronavirüs salgınının etkileri bir süredir Meclis’te de artarak görülmektedir. Grup salonumuzun da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğu hafta başında tespit edilmiştir. Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştır.

Bu kapsamda yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin de enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir.

Bu konuda bulaşının artmaması için maske, fiziki mesafe ve hijyene dikkat etme tedbirlerinin aksatılmaksızın hem Meclis’te hem de Meclis dışında uygulanması konusunda kararlı ve özenli olmaya devam edeceğiz."

kaynak birgün

19 PERSONELDE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLMİŞTİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, yaptığı açıklamada pandemi sürecinin başından bu yana TBMM'de 11 personelde koronavirüs tespit edildiğini, bunlardan 7'sinin tedavilerinin tamamlanarak işe döndüğünü, diğerlerinin tedavisinin devam ettiğini açıklamıştı.

Şentop’un açıklamalarının ardından TBMM Başkanlığı'ndan yapılan bilgilendirmede, "Meclis'te 6 personelin Covid-19 testi pozitif çıktı" denilmişti.

Böylece tespit edilen yeni vakalarla birlikte TBMM'de salgının başından bu yana testi pozitif çıkan personel sayısı 19'a yükselmişti.

Hamza Gür

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER