Bir Belediyede Yolsuzluk Nasıl Yapılır? Yaşanmış Olan Bir Örneği Anlattı...

Adını açıklamadığı belediyedeki yaşanan yolsuzluk hakkında dikkat çeken açıklamada bulunan Erdin, "Bir arkadaşımız vardı. Bana orada yaşanan bir mevzuyu anlattı.

Bir Belediyede Yolsuzluk Nasıl Yapılır?  Yaşanmış Olan Bir Örneği Anlattı...
Bir televizyon programında ANKA Ekonomi Müdürü Bora Erdin ile Karar gazetesi Ekonomi Müdürü İbrahim Kahveci belediyelerdeki ihale süreçlerindeki yolsuzluğa dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bir televizyon programında ANKA Ekonomi Müdürü Bora Erdin ile Karar gazetesi Ekonomi Müdürü İbrahim Kahveci belediyelerdeki ihale süreçlerindeki yolsuzluğa dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Erdin, katıldığını programda belediyelerdeki rüşvetin nasıl yapıldığını tane tane anlattı.

Adını açıklamadığı belediyedeki yaşanan yolsuzluk hakkında dikkat çeken açıklamada bulunan Erdin, "Bir arkadaşımız vardı. Bana orada yaşanan bir mevzuyu anlattı. Belediye başkanı başkan seçilince bir gazeteciyi yanına çağırıyor.

Gazeteci yanına gidince başkan ona 'Ya bana çok yardımın dokundu, sana bir ihale verelim' diyor. O da diyor ki 'Ben ne anlarım? Müteahhit değilim.' Başkan da diyor ki, 'Sen bir düşün taşın. Ben ihale dosyasını yazdırayım. Sen gir al onu’ diyor.

O da 'Ben gazeteciyim, matbaam var, takvim basayım' diyor. Y üz bin adet 12 yaprak takvim ihalesi alıyor bu arkadaş. Bunun üzerine de belediye başkanı gazeteciye 'Sen onu 250 gram kağıda basma, 125 grama kağıda bas farkı neyse kırışalım' diyor.

Bizim ki merdivenden aşağıya inerken Fen İşleri Müdürü görüyor bunu: 'Yukarıda başkan yardımcısıyla sohbetinizi duydum. Sen onu 12 ay basma her sayfada 6 ay olsun farkı neyse kırışalım' diyor. Neyse bizimki matbaayı durduruyor.

Gazete değil takvim basıyor. 60 bini basıyor. Belediyeye geliyor. Kimse teslim almıyor. Başkanı arıyor…

Başkan diyor ki: ‘Zabıta müdürü de diyor ki 'Ya ben bunu 60 bin değil 100 bin olarak satın alayım. Farkı neyse kırışalım' diyor. Sonra bunu belediyeden arıyorlar. Diyorlar ki 'Enflasyon farkı oluştu ihaleden. Şu kadar para alacaksın. Formları doldurun' diyor" ifadelerini kullandı.

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER