'Babacan’ın Kuracağı Parti AK Parti’yi İktidardan Düşürecek Kadar ....'

Altaylı, AK Partili ismin, Davutoğlu’nun kuracağı bir siyasi partinin karşılığı olmazken; Babacan’ın kuracağı bir partinin AK Parti’yi iktidardan düşerecek kadar

'Babacan’ın Kuracağı Parti AK Parti’yi İktidardan Düşürecek Kadar ....'

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, 3 dönem AKP'de milletvekilliği yapmış ve AK Parti içinde hâlâ sevildiğini söylediği bir kişi ile yaptığı görüşmeyi aktardı. Altaylı, AK Partili ismin, Davutoğlu’nun kuracağı bir siyasi partinin karşılığı olmazken; Babacan’ın kuracağı bir partinin AK Parti’yi iktidardan düşerecek kadar zarar verebileceğini söylediğini ifade etti.

Fatih Altaylı’nın yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

 “Sonrasında AK Parti içinden çıkacağı konuşulan yeni iki parti meselesini sordum.  Yanıtı çok net, çok açıktı:  “Ahmet Davutoğlu bir değil isterse iki parti birden kursun AK Parti’ye zarar veremez. AK Parti çevresinde Davutoğlu’nun entelektüel karşılığı var ama siyasi karşılığı yok. AK Parti’nin okumuş yazmış taifesi Davutoğlu’nu sever, saygı duyar ama asla siyaseten peşinden gitmez. Okumuş yazmışın bile peşinden gitmediği yerde, az okumuş ve okumamış hiç gitmez. Davutoğlu siyasi bir girişim yaparsa hüsran olur, hüsrandan beter olur.”  Peki ya Babacan ve onunla beraber hareket eden Gül?  “Bak orada sorun çıkar. Babacan’ın parti kurması, siyasi sahneye çıkması, AK Parti’yi bozar. Çünkü Babacan’ın hem siyasi hem de ekonomik karşılığı var. Üstelik hem içerde var hem dışarda var. Şöyle söyleyeyim, daha iyi anlarsın. Babacan’ın kuracağı siyasi hareket, içinde Abdullah Bey ile veya Abdullah Beysiz iktidar adayı olamaz, ne var ki AK Parti’yi iktidardan düşürecek kadar zarar verir.  Peki siyaset sahnesine çıkar mı?  “Onu ben bilemem. Şu anda kendisinin de bildiğini zannetmiyorum. Niyet başka bir şeydir icraat başka bir şey. Ama çok niyetli olduğunu duyuyoruz.“ Cumhurbaşkanı çağırıp Babacan’a yeniden görev verir mi?  “O da bizim boyumuzu aşar. Ama pek ihtimal vermiyorum”

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER