Altaylı'dan AK Parti'ye Eleştiri: Bir Karar Verin, Hangisi....

Altaylı, "Bir yandan diyeceksiniz ki; 'Biz oy kaybetmedik, oylarımız çalındı.' Diğer yandan da sürekli olarak partinin niye oy kaybettiğinin dört koldan analiz

Altaylı'dan AK Parti'ye Eleştiri: Bir Karar Verin, Hangisi....

AK Parti'nin İstanbul seçimlerinin iptali için ileri sürdüğü iddiaları değerlendiren Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "Oy kaybetmediniz ama oylarınız çalındı mı yoksa oy kaybettiniz de çalındı mı diyorsunuz! Hangisi?" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

DESTEKÇİLERİNİZ ONA GÖRE POZİSYON ALSIN

"Bazı şeyleri anlamakta mı zorlanıyorum yoksa bazı şeyleri anlamlandırmakta mı zorlanıyorum, çözemiyorum." diyen Altaylı, "Bir yandan diyeceksiniz ki; 'Biz oy kaybetmedik, oylarımız çalındı.' Diğer yandan da sürekli olarak partinin niye oy kaybettiğinin dört koldan analizini yapacaksınız. Bir karar verin ve destekçileriniz de ona göre pozisyon alsın." diye ifade etti.

'Bir karar verin, hangisi?' başlıklı yazısında Altaylı, AK Parti'nin İstanbul seçimlerinin iptal edilen sonuçları için ileri sürdüğü iddiaları kabul edeceklerin önünde bir engel olduğunu söyledi.

Altaylı yazısının ilgili bölümünde şunları gündeme getirdi:

"(...) Çok basitçe anlatayım. AK Parti yönetimine göre partinin bir oy kaybı falan yok. Parti hâlâ çok güçlü, oy kaybının nedeni hırsızlık. Şunu yaptık oy kaybettik, bunu yaptık oy kaybettik; pelikancılar oy kaybettirdi, çakarlı otomobiller oy kaybettirdi, toplumdan kopmak oy kaybettirdi, burnu havada AK Partililer oy kaybettirdi, partiye küsenler oy kaybettirdi…

Öyle ki, AK Parti’nin en yakınlarından, rahmetli Tivnikli’nin ailesinin bile CHP ile işbirliği yaptığı iddia ediliyor…

Burada bir tutarsızlık yok mu sizce?

Bir yandan diyeceksiniz ki; “Biz oy kaybetmedik, oylarımız çalındı.”

Diğer yandan da sürekli olarak partinin niye oy kaybettiğinin dört koldan analizini yapacaksınız.

Bir karar verin ve destekçileriniz de ona göre pozisyon alsın.

Oy kaybetmediniz ama oylarınız çalındı mı yoksa oy kaybettiniz de çalındı mı diyorsunuz!

Hangisi?"

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER