ALPARSLAN KUYTUL'UN KIZLARINA ADALET

Furkan gönüllüleri Alparslan Kuytul'un kızları için basın bildirisi yayınladılar ve yaşanan hukuksuzluğa dikkat çektiler.

ALPARSLAN KUYTUL'UN KIZLARINA ADALET

ALPARSLAN KUYTUL'UN KIZLARINA ADALET İSTEMİ CEZASI
Henüz 16 ve 17 yaşlarında olan Hatice Kuytul ve Meryem Kuytul'un, babaları Alparslan Kuytul için adalet yürüyüşü yaptıkları gerekçesiyle haklarında hazırlanan iddianame, adalete yeni bir darbe daha indirdi.

Yaklaşık 2 yıldır siyasi sebeplerce tutuklu yargılanması devam eden Alparslan Kuytul'un çocuk yaştaki kızlarının, "babaları için özgürlük figürlü atkı takarak yürümeleri" sebebiyle açılan davanın yarın (17 Ekim Perşembe) Adana 3. Çocuk Mahkemesinde görülmesi planlanıyor. Anayasal hakların ihlal edilmesi sebebiyle birçok kesimden tepki alan bu dava, Türkiye yargı tarihinin utanç vesikası olarak tarihe kazınmaya hazırlanıyor.

Furkan Gönüllüleri olarak, son yıllarda ülkemizde oluşan güvensiz ortamın ortadan kaldırılması, hukuki mağduriyetlerin bir an önce son bulması için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğimizi değerli kamuoyuna ve kıymetli basın mensuplarına saygılarımızla bildiririz.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 10:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER