AKP’li Metin Külünk, Marmaray’ı TCDD'nin İşlettiğini Karıştırdı ve İBB Yönetiyor Sandı, AKP’yi Yerden Yere Vurdu

"Görüntüleri hangi kurumun sorumluluğuna ait olduğuna bakmaksızın paylaşmamızdaki gayemizin sorumluluk noktasındaki kişileri uyarma mahiyetinde olduğu açık ve nettir" diyen Külünk'ün...

AKP’li Metin Külünk, Marmaray’ı TCDD'nin İşlettiğini Karıştırdı ve İBB Yönetiyor Sandı, AKP’yi Yerden Yere Vurdu

Marmaray’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na bağlı TCDD tarafından işletilmesine rağmen, eski AKP milletvekili Metin Külünk, Twitter'dan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni hedef göstererek "İBB şu an çalışmıyor" dedi. İBB'ye yaptığını sandığı eleştirileriyle AKP'yi yerden yere vuran Külünk, "Resmen ölüme yolculuk gibi bir yolculuk" dedi.

Marmaray’ı İBB yönetiyor sanarak partisini eleştiren AKP’li Külünk: Bizim için kimin yaptığı önemli değil, milletimizin sağlığı önemli

"Görüntüleri hangi kurumun sorumluluğuna ait olduğuna bakmaksızın paylaşmamızdaki gayemizin sorumluluk noktasındaki kişileri uyarma mahiyetinde olduğu açık ve nettir" diyen Külünk'ün Twitter'dan yaptığı açıklama şöyle:  

"Hassasiyet sahibi kamuoyumuzun dikkatine. Bu ülke hepimizin, bu devlet hepimizin ve hepimiz ortak bir tehdit ile karşı karşıyayız. Koronavirüs hiç bir siyasal görüş ayırt etmiyor, o halde sağlık güvenliğimizin tesisi için gösterilecek ciddiyet, hepimizin görevidir.

Bugün bir vatandaşımızın sosyal sorumluluk göstererek çektiği görüntüleri “hangi kurumun sorumluluğuna ait olduğuna bakmaksızın” paylaşmamızdaki gayemizin sorumluluk noktasındaki kişileri uyarma mahiyetinde olduğu açık ve nettir.

Kaldı ki “Marmaray” olduğunu ifade etmeme rağmen. Bunu farklı yerlere çekip yorumlayan kardeşlerimiz olmuş, bizim için kimin yaptığı önemli değil; önemli olan milletimizin sağlık güvenliğidir. Meselemiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yürütülen güçlü mücadelemize yereldeki gerek kamu gerek yerel yöneticilerin daha güçlü uyumudur. 

Bir daha bu ve benzeri eksikliklerin yaşanmaması, boşlukların oluşmaması için sorumluluk makamındaki görevlilerin hassasiyetle bu tedbirlere uyumu çok değerli ve önemlidir."

Eski AKP’li vekil Metin Külünk Twitter hesabından Marmaray istasyonunun Koronavirüs salgınına rağmen kalabalık olan videosunu paylaştı. Marmaray’ı TCDD’nin işlettiğini unutan Külünk, “Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır!” diye yazdı.

AKP'li Külünk paylaşımında, “Burası İstanbul/Marmaray. Bu nasıl bir ciddiyetsizlik ve de nasıl bir aymazlıktır! Kamu ve yerel yöneticilerin çok başarılı yönetilen bir süreçte sorumluluklarının daha da farkında olarak ve tehlikenin henüz geçmediğini unutmadan hükümetimizin titizliğine ayak uydurmaları gerekmektedir” diye yazdı.

Külünk’ün Twitter hesabından yayınlanan görüntüleri çeken kişi, videoda “Görüyorsunuz İstanbul Büyükşehir Belediyesi şu an çalışmıyor. Görmüş olduğunuz herkes şu an risk altında. Resmen ölüme yolculuk gibi bir yolculuk var şu anda. İnsanlar burada üst üste, sosyal mesafe diye bir şey yok. Belediyeciliği bu kadar kötü yapan, bu kadar kötü yönetimin içerisinde olduğunu görüyorsunuz.” dedi.

İBB'den yanıt

İBB Beyaz Masa’dan AKP’li Metin Külünk’e Marmaray’ın işletmesinin TCDD olduğunu hatırlatan şu mesaj atıldı:

“Metin Bey Merhaba, Marmaray işletmesi Ulaştırma Bakanlığı TCDD tarafından yapılmakta olup, [@Marmaraytcdd] ile iletişime geçmenizi rica ederiz. İyi günler dileriz.”

Marmaray, TCDD tarafından işletiliyor. Marmaray’ın resmi internet sitesi marmaray.gov.tr’de “Marmaray’ı kim işletir?” sorusuna “TCDD Marmaray İstasyon ve altyapısından sorumludur. TCDD Taşımacılık A.Ş. Marmaray trenlerini işletir.” yanıtı veriliyor.

Kaynak: T 24

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER