AKP- MHP Arasında Sert Rüzgarların Esmesine Neden Olan Gelişme: Cumhur İttifakı’nda Bütçe ve İhale Krizi...

Cumhur İttifakı’nda bütçe ve ihale kavgası genel merkezlere intikal etti. Cumhur İttifakı’nın kazandığı belediyelerde bütçe ve ihale kavgası genel merkezlere intikal etti.

AKP- MHP Arasında Sert Rüzgarların Esmesine Neden Olan Gelişme: Cumhur İttifakı’nda Bütçe ve İhale Krizi...

AKP ile ittifak yapan MHP’li belediye başkanları bütçeden yeterli destek alamadığını genel merkezine bildirirken, yerelde ise AKP’li işadamlarının MHP’den ihale alamaması ittifakta kavgaya sebep oldu. Söz konusu durum “ittifakta bütçe ve ihale kavgası başladı” yorumlarına neden oldu.

Yerelde Cumhur İttifakı’nda çatlak sesleri artıyor. 31 Mart yerel seçimlerine Cumhur İttifakı adı altında birçok büyükşehir ve ilde tek aday çıkaran AKP ve MHP’de seçim sonrasında rahatsızlık artıyor. AKP ve MHP’li belediye meclis üyeleri arasındaki gerginlik her gün daha fazla tırmanırken, MHP’li belediye başkanları ittifak yaptıkları iktidardan yeterli bütçe desteği almadığı konusunda rahatsız! Söz konusu durumla ilgili AKP’li işadamları da ittifak yaptıkları MHP’li belediyelerden ihale alamadığına dert yakınıyor.

“GENEL MERKEZLERDE BÜTÇE KRİZİ”

Cumhur İttifakı’nın kazandığı belediyelerde bütçe ve ihale kavgası genel merkezlere intikal etti. İttifakla MHP’nin kazandığı belediyelerde bütçe sıkıntısının yaşanmasının ardından iktidar partisi AKP’den istenilen destek ‘tasarruf’ denilerek ret edildi. MHP’li belediye başkanları söz konusu durumu genel merkezlerine bildirirken, AKP’li yöneticilerle görüşen MHP’li yöneticiler, desteğin neden verilmediğini sordu. AKP’li yöneticiler, yeterli desteğin verildiği, söz konusu bu dönemde belediyelere daha fazla desteğin verilemeyeceği iletildi. İttifakta krize neden olan ‘bütçe isteği’ iki parti yöneticileri arasında gerginliğe neden oldu.

YERELDE İHALE KRİZİ

Genel merkezlerde bütçe gerginliği yaşanırken, yerelde de tansiyon her geçen gün yükseliyor. AKP’li ve MHP’li belediye meclis üyeleriyle belediye başkanları arasında sert polemikler yaşanıyor. Belediye başkanları ile belediye meclis üyeleri arasında kavga devam ederken, AKP’li işadamları da MHP’li belediyelerden ihale alamaması kavganın boyutunu artırdı. Cumhur İttifakı’nın iki ortağı AKP ve MHP arasında yerelde devam eden sert rüzgârlar “yerelde ittifak çatlıyor” yorumlarına neden oldu.

Kaynak: Milli Gazete / Muhammed Vefa

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER