AKP'li Milletvekilden Erdoğan'a İmam Hatip Eleştirisi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin milletvekilleriyle bir buluşma gerçekleştirdi. Buluşmaya katılan 53 milletvekilinden birisi Erdoğan'a imam hatip okulları ile ilgili eleştiri de bulundu.

AKP'li Milletvekilden Erdoğan'a İmam Hatip Eleştirisi!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce de gruplar halinde gerçekleştirdiği milletvekili buluşmalarına bu yıl tekrar başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti genel merkezinde "ilk grup" olarak belirlenen 53 milletvekili ile basına kapalı olarak 3,5 saat görüştü.

Toplantıda ilk önce Erdoğan bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Ardından milletvekillerine söz verdi ve onları dinledi; tek tek notlar aldı.

Öte yandan Erdoğan, toplantı esnasında CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu arasında tartışma konusu olan Kanal İstanbul konusundaki kararlılığına vurgu yaptı ve bu projeyle ilgili süreçte bir değişiklik olmayacağını belirtti.

ERDOĞAN'A İMAM HATİP ELEŞTİRİ

Toplantıda yer alan 53 milletvekilinden birisi Erdoğan'a imam hatiplerle ilgili bir soru sordu. Milliyet'ten Ayşegül Kahvecioğlu'nun haberine göre toplantıda bulunan bir vekil "Siz de imam hatip mezunusunuz. İktidarımızda çok sayıda imam hatip okulu açıldı. Sayı yüksek ancak nitelikle ilgili sorunlar var" eleştirisinde bulundu.

Bu sözler üzerine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu'na imam hatiplerle ilgili çalışma yapılması talimatı verdi.

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER