AKP'li Kurmay;Bazı Cemaatler Bize Çok Zarar Veriyor, Yakında O .....

AK Parti her ne kadar “En yüksek oyu aldık” ve “İstanbul’un çoğu ilçesini kazandık” şeklinde açıklamalar yapsa da İBB ve  Ankara  Büyükşehir’i kaybetmenin ...

AKP'li Kurmay;Bazı Cemaatler Bize Çok Zarar Veriyor, Yakında O .....
14 Nisan 2019 Pazar 22:52

AK Parti her ne kadar “En yüksek oyu aldık” ve “İstanbul’un çoğu ilçesini kazandık” şeklinde açıklamalar yapsa da İBB ve  Ankara  Büyükşehir’i kaybetmenin faturasını kesecek bilgileri yer arıyor.

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında isim vermeden AK Partili bir kurmayın seçimden sonrasına ilişkin açıklamalarını aktardı. Takan, “Büyükşehirlerde alınan ağır yenilginin ardından AKP içinde başlayan eleştiri süreci gerçekten ilginç bir hal aldı!..” diye gündeme getirdi.

FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞININ ÜZERİNE GİDİLECEK”

Seçimden önce muhalefet partilerinin sıkça eleştirdiği AKP içindeki FETÖ’nün siyasi uzantılarına yönelik operasyon yapılacağını söyleyen AKP kurmayı, bazı cemaatlere yönelik de düğmeye basılacağını ifade etti.

“Kulaklarıma inanamadığım ilginç iddialar işitiyorum.” diyen Ahmet Takan, şu bilgileri gündeme taşıdı ve ilgili bölüm;

“Mesela, "cemaatlerin AKP'ye verdiği zarar", "FETÖ'nin siyasi ayaklarının üzerine gidilmesi" gibi... İktidar içinde, bu konularda samimi eleştirilerde bulunanlar ve bunun gereğinin mutlaka R. Erdoğan tarafından yerine getirileceğine inanlar var. 31 Mart analizlerini dinlediğim çok önemli bir AKP kurmayı, "Cemaatler bize çok zarar veriyor. Göreceksin bak, yakın zamanda bazı cemaatlere yönelik operasyonlar olacak. Erdoğan, FETÖ'nün siyasi ayakları üzerine de kararlı bir şekilde gidecek. Devlet de bu kararlığımızda arkamızda duracak" dedi. AKP'li kurmay, bu sözlerinin ardından benimle bir takım elbisesine iddiaya girdi!..”

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.