AK Partili Siyasetçiyi Yine AK Partili Olanlar Dövdüler

İlçede seçimleri MHP’nin kazanması üzerine bir süredir Karlı’yı hedef alan Yücel’in “Biz senin yaptığını unutmadık, seçimi senin yüzünden kaybettik”diyerek sald

AK Partili Siyasetçiyi Yine AK Partili Olanlar Dövdüler

Çorum’da AK Partili meclis üyesi eski ilçe başkanı ve belediye başkan aday adayına “Seçimi senin yüzünden kaybettik” dedi ve feci şekilde dayak attıkları söyleniyor.

Çorum’da 2 AK Partili yönetici bir birine girdi. Osmancık İl Genel Meclisi üyesi, eski AK Parti  ilçe başkanını dövdüğü bilgisi basına yansıdı.

AK Parti Osmancık eski İlçe Başkan ve aynı zamanda 31 Mart seçimlerinde Osmancık Belediye Başkan Aday Adayı olan Cafer Karlı, kendisini darp ettiği gerekçesiyle AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Yücel’den şikayetçi olduğünu ifade etti.

“SEÇİMİ SENİN YÜZÜNDEN KAYBETTİK”

İlçede seçimleri MHP’nin kazanması üzerine bir süredir Karlı’yı hedef alan Yücel’in “Biz senin yaptığını unutmadık, seçimi senin yüzünden kaybettik”diyerek saldırdığı öğrenildi.

Cafer Karlı’nın ifadesine göre olay şu şekilde gelişti:

Odatv'nin haberine göre, Osmancık AKP eski İlçe Başkanı ve Osmancık Belediye Başkan Aday Adayı Cafer Karlı, yalnız olarak Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan bir işyerinden fide aldığı sırada İl Genel Meclisi Üyesi olan Mehmet Yücel, işyerinin önünde yanına gelerek Karlı’ya hitaben “Biz senin yaptığını unutmadık, seçimi senin yüzünden kaybettik. Ananı, avradını…” dedi ve üzerine saldırdı.

Suratına birkaç defa yumruk alan Karlı iş yerinin önünde bulunan fide kasalarının üzerine düştü. Kendini savunmaya çalışan Karlı karşı tarafa herhangi bir saldırıda bulunmazken, iş yeri sahibi araya girdi ve ikisini ayırdı. Karşı tarafın kendisine beden gücü kullanarak saldırdığını ifade eden Karlı Osmancık Devlet Hastanesi’ne giderek darp raporu aldı. Daha önce herhangi bir husumetlerinin olmadığını, ilk defa böyle bir olay yaşandığını belirten Karlı darp eden ve hakarette bulunan Mehmet Yücel’den davacı ve şikayetçi oldu.

ADALETE GÜVENİYORUZ

Saldırıyla ilgili Odatv’ye konuşan Cafer Karlı şunları söyledi:

“Partim seçimi kaybettikten sonra şahsıma yönelik sözlü saldırılar yapılıyordu. Seçimin kaybedilmesini bana yıkmaya çalışıyorlardı. Oysa kaybedecekleri bir adayla yola çıktıklarının farkında bile değillerdi. Ben kimseye ‘Şu partiye oy verin’ demedim. Seçim sürecinde beni seçim çalışmalarına katılmamakla suçluyorlar. Oysa benim yanlarında olmama izin vermiyorlardı.

Saldırı sonrası yüzümde morluk ve çizikler oluştu. Gözlüğüm kırıldı. Bugün ek ifade vereceğim. Yarın ise ayrıntılı bir basın açıklaması yapacağım. Adalete güveniyorum. Hukuki açıdan hakkımı sonuna kadar arayacağım. Ben kaba kuvvete karşıyım. Hiçbir zaman partiye çöreklenen menfaatçilerden ve koltuk sevdalılarından olmadım.” 

Uzun yıllar Çorum’un en büyük ilçesi konumunda bulunan Osmancık ilçesinde seçimleri kazanan AKP, 31 Mart seçimlerinde belediyeyi MHP’ye kaptırmıştı.

Servet Seyfettin Mete

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER