AK Partili Başkan Oylar Eriyor Dedi ve İstifa Etti

Konya’nın Halkapınar ilçesinde AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kurun istifa etti. Kurun, 24 Haziran seçimlerinde yüzde 59 oy aldıkları ilçede

AK Partili Başkan Oylar Eriyor Dedi ve İstifa Etti
14 Mart 2019 Perşembe 17:23

Konya’nın Halkapınar ilçesinde AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kurun istifa etti. Kurun, 24 Haziran seçimlerinde yüzde 59 oy aldıkları ilçede partisinin oylarının erimesinin sorumluluğunun kendisine yüklenmesini kabul etmediğini ifade etti; "İl başkanlığının, birilerinin ya da sorumlu milletvekillerinin hatalarının sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil” diye konuştu.

Sözcü'den Mehmet Ali Kayacı'nın haberine göre yaklaşık 2 yıldır AKP Halkapınar İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kurun ve yönetimi görevlerinden istifa etme kararı aldıkları açıklandı.

“Sorumluluğu taşıyamam”

AK Parti İl Başkanlığı'na gönderdiği istifasında, en zor seçim olan 24 Haziran seçimlerinde bile %76.6'lik bir oran ile görevini yerine getirdiğini belirten Mehmet Kurun, “Maalesef ki, yerel seçimlere girerken yapılan yanlışlara ve hatalara defaten uyarıda bulunmama rağmen bunlar dikkate alınmamış ve Ak Parti'nin oylarının erimesine sebep olmuştur. Bu sebeple ve gerekçelerle o hataların sebebi olmadığım halde, sorumluluğun tarafıma yüklenmesini gibi ağır bir yükü taşıyamayacağımı belirtiyor, AK Parti Halkapınar İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Oylar eriyor sorumlusu ben değilim"

Partisine üyeliğinin ve bağımlılığının devam edeceğini belirten Mehmet Kurun, Sözcü’ye yaptığı açıklamada, “Gönlüm öyle istedi. Kendi rızamla, ben ve yönetimim de dahil hepimiz istifa ettik. İl başkanlığının, birilerinin ya da sorumlu milletvekillerinin hatalarının sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil” diye konuştu.

Kurun, "24 Haziran seçimlerinde yüzde 76.6 gibi oy aldıkları ilçede partisinin oylarının erimesinin sorumluluğunun kendisine yüklenmesini kabul etmediğini" belirterek, “Yönetim olarak görevden ayrıldık, istifa ettik, sesimizi herkes duysun” demesi dikkat çekti.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.