AK Parti'ye Yakın Kaynak: "Galiba Soylu'nun Bileti Kesildi"

23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için yeniden sahaya çıkan Süleyman Soylu, 31 Mart seçim dönemindeki kadar sert ifadeler tercih etmiyor. Soylu'nun bazı konularda söylem değiştirdiği zaman zaman basına da yansıyor.

AK Parti'ye Yakın Kaynak: "Galiba Soylu'nun Bileti Kesildi"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart seçim dönemindeki tavır ve söylemleri ile büyük tepki toplamıştı. İstanbul'un birçok semtinde mitingler yapan Soylu, AK Parti'nin İBB Başkanlık seçimini kaybetmesinde etkili olduğu yönünde eleştirilerin muhatabı olmuştu.

23 Haziran'da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için yeniden sahaya çıkan Süleyman Soylu, 31 Mart seçim dönemindeki kadar sert ifadeler tercih etmiyor. Soylu'nun bazı konularda söylem değiştirdiği zaman zaman basına da yansıyor.

Öte yandan Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrakarasındaki gerginlik de kulislerde konuşulan konular arasında yer alıyor. Tüm bunlar arasında Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, bugünkü yazısında Soylu'ya ilişkin dikkat çeken bir iddiayı gündeme taşıdığı görüldü.

"Soylu'nun biletinin kesildiği söyleniyor" diye yazan Ataklı, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu son günlerde çok ortalıkta. Adeta bir cengaver gibi geziyor. Zannedersiniz ki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım değil de kendisi. O kadar çaba harcıyor bu seçimler için." diye ifade etti.

Soylu'nun sürekli doğru olmayan şeyler söylediğini ifade eden Can Ataklı, bazı örnekler verdi ve işte o örnekler:

"Örneğin İmamoğlu'nun kendisiyle aynı görüşte olmayan bir genci tokatladığını söyledi. Oysa o görüntüleri herkes izledi. Tokat atılmadığını herkes gördü. Sonra İmamoğlu'nun  Ordu  Valisi'ne “it” dediğini ileri sürdü. Bu da anında, üstelik kamera görüntüleriyle yalanlandı. Bakan hızını alamadı, Türkiye'nin en büyük sanayici ailesini hedef aldı. İmamoğlu'na uçak tahsis edildiğini söyledi. Bu da bizzat Koç grubu tarafından anında yalanlandı. İmamoğlu'nun uçağı kiraladığını, aynı şekilde kısa bir süre önce Binali Yıldırım'ın kendilerinden helikopter kiraladığını açıkladı."

ERDOĞAN GÖREVDEN ALIRSA...

Ataklı, yazısının devamında Soylu'nun bu çıkışlarının altında görevden alınma endişesinin bulunduğunu belirtti. Soylu'nun söylediği şeylerin doğru olup olmamasını önemsemediğini ve hiç aldırmadığını dile getiren Ataklı, yazısını şöyle sürdürdü:

"Garip olan şu ki, hiçbir sözü doğru çıkmayan Bakan Soylu, bunlara aldırmıyor bile.

Ne utanması var, ne de özür dilemesi.

AKP'ye yakın bir kaynağım, 'Galiba Soylu'nun bileti kesildi' dedi hafta sonu buluşup bir kahve içtiğimizde.

Şöyle açıkladı durumu; 'Dikkat edersen Soylu çok sert açıklamalar yapıyor. PKK'nın İmamoğlu ile İstanbul'a sızacağını ve kendisini bunu engellemek için ensesinde durduğunu bile söylüyor. Şimdi de Koç'a saldırıyor. Böylelikle görevden alınmasını erteletmeye çalışıyor. Erdoğan Soylu'yu kenara çekerse; 'Koç'u eleştirdiği için' dedikodusu yayacaklar.'

AKP'ye yakın dostum 'Soylu için siyasetin ilkesi pek yoktur. Görevden alınacağını hissederse yeni kurulacak partide bile görebiliriz kendisini' dedi."

Ahmet Kacir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER