AK Parti'de Yasak Bir Haftada Delindi

AKP Grup Toplantısı'nda yaşanan milletvekillerine yer tutmak isteyen danışmanların kuyruk görüntüsü üzerine yasak gelmişti. Ancak bu yasak bir haftada delindi.

AK Parti'de Yasak Bir Haftada Delindi

AKP'nin Meclis Grup Toplantısı'ndan önce milletvekillerine yer tutmak isteyen danışmanların kuyruk görüntüsünün basın ve sosyal medyada yayınlanması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda AKP'li vekilleri sert sözlerle uyararak "Arka bahçelerden toplayıp getirmeyelim" diyerek uyarmıştı. Erdoğan tarafından yapılan uyarının ardından AKP harekete geçmiş, bir yazı ile milletvekilleri grup toplantılarına zamanında gelmeleri, yer tutmak için önceden sekreter veya danışman göndermemeleri konusunda uyarılmıştı.

AKP'DE YASAK BİR HAFTA SÜRDÜ

Yapılan uyarıdan sonra yapılan grup toplantısında danışmanlar salona alınmazken birçok milletvekili de saatinden önce toplantı salonuna gelerek beklemeye başladı. Ancak yaşanan bu durum sadece bir hafta sürdü. Gazete Duvar'da yer alan habere göre AKP Grup yönetimi “gelen baskılar” üzerine, Kurucu Üyeler, Bakanlar, MKYK ve MYK üyeleri için bu kararı kaldırdı. Söz konusu yöneticilerin danışmanları ve sekreterleri yine yer tutmak için salona alındı.

Böylece yasak sadece partinin üst sıralarında bulunmayan milletvekilleri için yer tutma yasağı getirilmiş oldu.

Kaynak: Milli Gazete

Ahmet Kacir

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER