Abdüllatif Şener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sert Sözler! ''AKP Tabanı Arayışta''

AKP'nin kurucularından ve eski bakanlarından olan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eleştirilerde bulundu.

Abdüllatif Şener'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Sert Sözler!  ''AKP Tabanı Arayışta''

AKP'nin kurucularından ve eski bakanlarından olan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eleştirilerde bulundu.

Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan'ın özellikle son 3-4 yılda doğru Erdoğan'ın doğru düzgün yaptığı hiçbir şey olmadığını savundu.

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sert sözlerle yüklendi.

Erdoğan’ın yürüttüğü politikaların AK Parti içinde de huzursuzluklara neden olduğunu kaydeden Şener, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Erdoğan’ın seçimli iktidar dönemi bitmiştir. Bundan sonra gireceği her seçimde kaybedecektir. Bu girdaptan çıkabilmek maksadıyla da her gün farklı şeyleri test etmektedir. Özellikle son 3-4 yılda Erdoğan’ın doğru düzgün yaptığı hiç bir şey yoktur. En basit konudan en temel ana konulara varıncaya kadar Erdoğan hükümetinin yaptığı her şey yanlıştır ve ülkeyi felakete götürmektedir. Türkiye’de korkunç bir yağma düzeni var. Bu yağma düzeni devam ederken, ne ekonomi ne iç ne de dış politika iyi olur.”

'AKP TABANI ARAYIŞTA VE HER TARAFA DAĞILIYOR'

Şener, Erdoğan’ın iktidara geldiği günden beri hukuk kurallarını ihlal ettiğini ve kamu kaynaklarını kadrolarıyla birlikte “talan” ettiğini söyledi. Bu durumun Erdoğan’ı kendisini sürekli iktidarda kalmak zorunda hissettiğini ve arayış içinde olduğunu belirten Şener, AKP kadrolarının da bu kötü gidişatın farkında olduğunu ifade etti. Yeni parti ve oluşumlarının meşruiyet alanları oluşturma çabası olduğunu sözlerine ekleyen Şener, “Yeni parti oluşumları AKP tabanından oy alacaklar. Zaten şu anda AKP tabanından herkes oy alıyor. MHP, İYİ Parti, HDP, CHP’de alıyor. AKP tabanı arayışta ve her tarafa dağılıyor. En son anketlerde de görüyoruz; CHP’ye AKP ve MHP’nin oylarının yüzde 7’si gidiyor” dedi.

Ahmet Kacir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER