5 Milyon Liralik AK Parti’nin Amblemi Ampul Biçiminde Park ve Gölet

Sivas'ın Şarkışla İlçesi'nde, AK Parti'nin amblemi olan ampul biçiminde park ve gölet yapıldı. Şarkışla'daki sulama göleti işlevini yitirince, yenileme çalışmaları başlatıldı. AKP'li belediye, göletin bulunduğu bölgeyi parka dönüştürmeye karar verdi.

5 Milyon Liralik AK Parti’nin Amblemi Ampul Biçiminde Park ve Gölet
01 Haziran 2019 Cumartesi 07:18

Sivas’ın Şarkışla İlçesi’ne AK Parti’nin amblemi ampul biçiminde park ve gölet yapıldı... “Balık zıp zıp, kelebek zıp zıp ve kanguru zıp zıp” da kuracaklar.

Sivas'ın Şarkışla İlçesi'nde, AK Parti'nin amblemi olan ampul biçiminde park ve gölet yapıldı. Şarkışla'daki sulama göleti işlevini yitirince, yenileme çalışmaları başlatıldı. AK Partili belediye, göletin bulunduğu bölgeyi parka dönüştürmeye karar verdi. Gölet de yeniden düzenlendi ve AK Parti'nin amblemi olan ‘ampul' biçiminde tasarlandı. Ampul göletin etrafına, aynı AK Parti ambleminde olduğu gibi 7 ışık huzmesi de konulduğu dikkat çekiyor.

BÜYÜK KISMI TAMAMLANDI

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, “Ampul Park'' projesinin maliyeti ise dudak uçuklattı. Park toplam 5 milyon 49 bin 469 TL'ye yaptırıldı. AK Partili başkan Ahmet Turgay Oğuz tarafından başlatılan projenin büyük kısmı tamamlandı. Projedeki AK Parti amblemi belirgin şekilde ortaya çıktı. Ampul Park'ta kaydıraklı oyun grubu, ahşap köprülü oyun grubu, deniz temalı oyun grubu, balık zıp zıp, kelebek zıp zıp, kanguru zıp zıp, ikili ahşap salıncak, spor aletleri ve kameriyeler de olacak.  “Ampul Park” projesi için 2 Mayıs 2018'de ihaleye çıkıldı. 11 Haziran 2018'de Bay-Tem İnşaat Şirketi ile anlaşma imzalandığı anlaşıldı.

BELEDİYE BÖYLE AÇIKLADI

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.